Jdi na obsah Jdi na menu

 Rok 2015

Nativia Agility Speciál Suchdol nad Odrou

27. 9. v neděli jsme si hezky zajely na jednodenní závody agility do blízkého Suchdolu. Počasí nám přálo, bylo hezky, jen trošku větrno. Na palubu nastoupily Geilinka, Emíček, Maruška a babička se svačinou :-).

Na programu dne byly tři běhy, 2x agility a 1 zkouška. Geilinka vše rozběhla hladce ve svém stylu: žádný krok na víc, žádné zběsilé tempo, ale rozvážně s důrazem na vyvarování se chyb :-), což jí, kupodivu, dost často přináší vítězství. Letos vlastně vůbec nezávodila, měla nějaké ženské zdravotní problémy a na tyto závody jsem ji přihlásila doslova na poslední chvíli. Že jako uvidím, jak jí to vlastně půjde :-). Takže 1. běh 1. místo, zkouška také 1. místo, 2. běh 3. místo, a tak v součtu krásné 1. místo. Zde důkaz! :-)

dsc0037.jpg

dsc0064.jpg

dsc0077.jpg

dsc0089.jpg

Ceny lákavé granulky, které naši pejsci sice nejedí, ale nevadí, udělali radost jiným pejskům, kteří je velmi ocení. Kristýně děkujeme za fotky z "bedny" a protože Eminka tolik štěstíčka jako Geila neměla, tak nemá žádnou fotku z "bedny" nemá :-). Ale tak to vůbec nevadí, Eminka běhala moc krásně, jedině snad si mohla líp rozumět s houpačkou, která se jí, nevím vůbec proč, nelíbila. Ale i tak byla 5. a  4., měla nějakou odmítačku a chybu právě na té houpačce a ve zkoušce A2 na ní dokonce "vyrobila" diskvalifikaci. Tak příště, šikulko moje :-).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Agility Přerov - Trojboj "Parkur zkázy"

30. května jsme jeli na zkoušky do Přerova a užili jsme si krásný den s Petrem, Tomáškem, Eminkou a Geilinkou. Taková pohodička, i když počasí bylo dost proměnlivé a nakonec jsme i zmokli, ale celkově, pohoda. Eminka běhala jako vítr, první běh - jumping hned disk, protože jsem jí hned na druhé překážce špatně navedla a ona ji skočila z druhé strany - prostě pes běhá s jazykem až na zem a psovod mu to kazí a kazí :-(. Druhý běh byla zkouška, opět našich 10 trestných bodů, opět nějaká ta skočka, ale pozor, druhý běh čistě!! Tak celkově - 1. běh 3. místo, 2. běh 2. místo a v součtu krásné druhé místo! Děkuji Jiřince Máčkové za krásnou zkoušku, která nám chyběla :-) a příště do dvojek!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Agility zkoušky Ostrava Na Heleně

17. května jsem jela s Embr na další pokus zkoušek do Ostravy na cvičák Jany Šedivé. Tentokrát byly zkoušky dvě a opět v obou stejný výsledek. Jedna chyby a jedno odmítnutí. Škoda. Navíc, vždy moje chyba, takže o to víc mě výsledek štve. Jinak dvakrát 3. místo, tož to je hezké :-)! Embrška šikulka, jako vždycky...

dsc02455.jpg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Agility zkoušky Suchdol nad Odrou

19. dubna jsem jela s Embr na zkoušky agi do Suchdolu. Po tak dlouhé době, co jsme neběhaly na žádných závodech se mi, po pravdě, nikam jet vůbec nechtělo. Přemýšlím, že mi stačí tréninky na cvičáku, kde si dobře poběháme pro zábavu, ale už nějak necítím potřebu soutěžit, ani předvést před publikem, jak na tom vlastně jsme. Ale aby neskončila Eminka v kategorii A1, tak dobře, ještě by to nějaké zkoušky absolvovat chtělo.

dsc03708.jpg

Zkoušky pískala paní Lenka Pánková a když jsem viděla ty pěkné, jedničkové tratě, byla jsem přesvědčená, že ta jedna zkouška na výbornou, kterou potřebujeme do dvojek, vyjde. Ale chyba chyba :-), člověk by neměl předpokládat, a tak výsledek překvapil i mě, třikrát bohužel diskvalifikace. No kriticky - v prvním běhu jsem uklouzla u zóny a spadla jak široká tak dlouhá a už se to potom nedalo ukočírovat :-). Druhý a třetí běh byl trošičku těžší, možná tak dvě pastičky a v obou rozlítaná Embr, i přes moji snahu skončila.

dsc03756.jpg

Takže z čeho mít radost? :-) Embr neskočila žádnou zónu, všechny se jí povedly krásně, běžela rychle a s velkým nadšením, perfektní starty a všechny náběhu do slalomu - s těma trochu bojujeme, v pořádku. Takže to vyjde prostě příště :-).

dsc03694.jpg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *