Jdi na obsah Jdi na menu

 Laky 

 

Obrazek

    Dne 9. 9. 2007 přibyl do naší "smečky" nový přírůstek, koník jménem Laky.


       Laky se narodil 29. června roku 2002 u paní Mileny Sokolové ve Svobodných Heřmanicích jako hřebec po nečistokrevných rodičích, je tedy kříženec. Ve třech letech podstoupil kastraci a dnes je valach. Jeho matka je křížencem českého teplokrevníka a araba.  Otcem je welsh cob. Oba rodiče jsou tmaví hnědáci, takže Lakyho zbarvení zůstává záhadou :-).

 

img_2730.jpg

       Naše první setkání bylo takříkajíc osudové. Já jsem se pomalu dívala po novém koni a on se nudil v kruhovce na ranči u Jirky Šustka. Majitelé, kteří ho odchovali, mu odjeli na víkendovou vyjížďku na svých koních a on - vrácen z westernového ranče Krásné Loučky pro špatné chování - čekal na jejich návrat a svůj ortel, co s ním bude dál....

 

img_2988.jpg

      Líbil se mi na první pohled. I když zrovna nebyl ten, koho hledám. Protože já mám radši klisny, nejradši tmavé hnědky, chci větší "parkuračku", westernu vůbec nerozumím a nemám ráda u koní bílé nohy.... Ale Laky se mi - bůhví proč - líbí. Takže nakonec své ideály opouštím a po krátkém rozhodování jsem si Lakyho (po 3 dnech bez svého vlastního koně) koupila .

 

img_2757.jpg

      Naše westernové začátky byly těžké. Laky umí spoustu věcí, já nic. Celý život jezdím parkurově a parkurové koně, to zase neumí Laky....Po roce stráveném pouze na jízdárně si nakonec docela rozumíme. Známe svoje mouchy, občas jeden hruhého pěkně štveme, ale jsou z nás dobří partneři. Na Lakyho je spolehnutí a je mi zcela oddán, víc už si nepřeji :-).

 

img_3061.jpg

      Lakyho 21. 7. 08 stěhuji od Jirky Šustka z Velkých Heraltic - Jirko moc moc díky za všechno!!! do stáje v Oticích za svýma kamarádkama. Dnes se věnujeme vyjížďkám do přírody, ty nás baví nejvíce, na podzim zajedeme na Hubertovy jízdy, občas "zaskočíme" na jízdárnu. Na závody ale nemíříme....

hubertus_134_.jpg

smiley

pb060243.jpg

smiley

sg1l5959.jpg

smiley je prostě úžasný a tak věřte lásce na první pohled wink

 

In memoriam - Luciana

       Celé moje "koňské dobrodružství" ale začalo již velmi dávno, a to zhuba před 19 lety, kdy se mi do péče dostala klisna Slezského norika Lucka. Koupily jsme si ji jako 3 letou klisničku zaučenou původně do tahu....ale nakonec jak už to tak bývá, vše dopadlo úplně jinak. Klisna nikdy nic pořádného netahala (kromě sáněk o Vánocích), zato však se stala mojí nejlepší parťačkou na vyjížky do terénu. Byla opravdu ta nejlepší, nejstatečnější, se srdcem bojovníka vždy v čele před ostatními koňmi, poslušně chodila na zavolání, takže se vždy a všude pohybovala navolno...jenže bohužel čas plyně někdy rychleji, než bychom si přáli a tak Lucka oslavila svoje 18 narozeniny. Bohužel ne zrovna vesele. Dlouholetý pohyb pod sedlem - pro Norika tolik netypický - vykonal své. Doktor ji z rentgenového snímku diagnostikoval těžkou artrózu přední končetiny, u koní bohužel nemoc neléčitelnou.

 

p1060054.jpg

 Lucinka na jízdárně u Šůstka.

p1060004.jpg

Na pastvině...

... a dnes už za duhovým mostem, tak sbohem a jednou se opět uvidíme... heart

 

Náhledy fotografií ze složky Výlet na koních