Jdi na obsah Jdi na menu
Rok 2010
 

18. 7. vypukla v Brně na letišti Medlánky akce s názvem Happy Day. Jak název napovídá, měli jsme být všichni happy. Bohužel počasí změnilo naše představy a po měsíci sluníčka začali bouřky a v něděli také vytrvalý déšť. S naší chovatelkou Pavlou Bradáčovou a se Zuzkou Mackovou, kamarádkou z agility, jsme akci plánovaly dlouhou dobu a zjistily jsme všechny, že po organizační stránce je taková akce velmi náročná. Nicméně můj konečný pocit z akce je ten, že se vše nakonec podařilo.

Obrazek

Akce se zúčastnilo 20 wheatenů a 20 cairn terriérů. Velká účast, super! Některé odradilo počasí, většina ale dorazila. Akci doprovázel doprovodný program - Zuzka Macková předvedla práci jejího cairna Chica s klikrem. Následovala ukázka úpravy srsti obou plemen. Následně přestalo pršet, a tak rozhodčí Jana Jehličková odstartovala coursingové běhy za střapečkem. Vzhledem k mokrému terénu šlo pouze o rovinky přizpůsobené délkou každé věkové kategorii.

Obrazek

Dohodli jsme se na stopování času za dva běhy a po jejich součtech vyhlásit nejrychlejší vítěze. Pejsek musel tedy jak prokázat zájem o střepec a i rychlost jeho dostižení. Vzhledem k tomu, že běhali teriéři, kill v cíli byl takřka samozřejmostí :).

Obrazek

Do doběhání coursingu se většina páníčků věnovala obědu v hospůdce pana Tomáše Kletzandera přímo na letišti a k tomu sledovala ukázku canisterapie paní Beáty Prokšenkové a její wheatena. My jsme zpracovali výsledky a následně vyhlásili vítěze ve třídách štěňata, feny, psi a veterán a já vyhlásila i cenu sympatie dvojici, která se neumístila časem, ale úpřímnou snahou:-). 

Obrazek

Naše výsledky: Berča běžela nejrychlejší 1. kolo ze všech fenek, což mě vzhledem k jejímu implantátu v koleni opravdu překvapilo! V 2. kole jí buď opustily síly, nebo střapeček přenechala Geile, když viděla, že jí nestačí...Geila běžela obě dvě kola naplno a kdo ji viděl běhat pouze agility, tak by neuvěřil, jak rychle dokáže běžet - když se jí chce! Nicméně dobře běžících psů bylo více a tak její vítězství bylo velice těsné jen o pár setinek.

Obrazek

Rozdali jsme krásné ceny - poháry, diplomy, kokardy, dečky, medaile, pamětní listy, fotografka Gwen udělala poslední fotky vítězů a všech účastníků wheatenů i cairnů, rozloučili jsme se s paní rozhodčí Janou Jehličkovou z Českého psa a vyrazili jsme všichni domů. 

vsichni.jpg

 Za sebe a náš rodinný "team" musím ještě napsat, že nás akce stála dost sil, času i peněz, jak už to bývá :-), ale doufáme, že akce splnila očekávání náš všech. Že jsme se dobře pobavili jak na dráze, tak mezi sebou, že jsme viděli konečně i jiné příslušníky našich plemen a že jsme měli, navzdory počasí, skvělý den. Pro to jsme akci pořádali a protože jsou zatím všechny ohlasy dobré, plánujeme pomalu.....další ročník!

on1.jpg

(Foto: Happy Day 2010 - fotografka Gwen  - DĚKUJEME!)

 Kompletně zpracovaná výsledková listina a fotogalerie vítězů www.wantonbuddys.info/Happy-Day10.html

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
4. 4., v krásnou a slunečnou neděli, jsme se vypravili do Radslavic u Přerova na koňské dostihové závodiště na naše 1. coursingové závody tohoto roku. Akci pořádal Klub Českého psa a jak jsme záhy zjistili, byl o ni tak obrovský zájem, že druhé kolo závodu pro nechrtí plemena skončilo až ve 21:30! My jsme měli štěstí, naši pejsci běhali na začátku startovního pole, a tak jsme se domů vydali podstatně dříve. Závod byl dvoukolový, trať byla dle mého názoru opravdu náročná, postavená obtížně mezi terénními překážkami pro koně, nic méně rovinatá. Berča měla v 1. kole potíže s orientací, přehnaně si nadběhla a v cíli se jí střapeček ztratil. Za to Geila vyběhla přímo za střapcem, sledovala ho pozorně celou trať a v cíli předvedla krásný kill.  V druhém kole se naopak Berča poučila, a i když si opět nadběhla, střapec lépe sledovala  a v cíli byla první u střapce. Geila se trošku zamotala mezi překážkama, ale nakonec střapec zahlédla a taky letěla až do cíle :-). Obě kola běžely holky spolu, jako již párkrát, ale tentokrát spolu nespolupracovaly a každá "šla do střapce" po svém. Závěr: Berča červená - 308 bodů, Geila bílá - 289 bodů, super! Celé závody se opravdu vydařily, bylo krásné počasí, Maruška spala skoro celé odpoledne pěkně v kočárku a náš obdiv mají všichni organizátoři, že ukočírovali tak velký počet závodníků za jedno odpoledne! A taky rozhodčí, že vydrželi na dráze až do večerních hodin...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(Foto: Hanácký pohár 2010, autor Ludmila Machačová a Zdeňka Flajšingerová - DĚKUJEME!)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
       Tak konečně, rubrika my a coursing. Do tohoto příspěvku jsem se nutila strašně dlouhou dobu a vůbec vlastně nevím proč. Asi je to tím, jak člověk pořád něco oddaluje a oddaluje a pak už je pozdě :-). Na coursing jezdíme stejně pravidelně, jako na závody v agility a tak je škoda, že jsem se ke zpracování výsledků nedostala dříve...
       Coursingu se věnujeme od roku 2005, kdy jsme si ho s Berčou vyzkoušeli v Praze na setkání wheatenů. Už tam se Berče velmi zalíbil a od té doby se mu věnujeme pravidelně, i když samozřejmě ne tak často jako agility. Na tréninky musíme dojíždět větší vzdálenosti, v našem okolí nevlastní nikdo naviják, takže bohužel na tomto poli jsou naše možnosti omezené. Momentálně jsme členové Moravskoslezkého coursingu, který vede paní Barča Zdráhalová a díky ní celkem pravidelně trénujeme např. v Jeseníkách na ranči Orel, v Rudné pod Pradědem či v Radslavicích u Přerova. MSC pořádá i různé víkendové akce, na které velice rádi jezdíme a Barče tímto moc děkujeme, že nám dala tuto možnost se sportovně vyřádit :-).
        Od roku 2007, kdy si Berča vyběhala svoji coursingovou licenci i pravidelně závodíme a nově od roku 2009 závodí i Geila, kdy i ona splnila svoji licenci.
       Ještě musím dodat, že obě fenky, Berča i Geila coursing bezmezně milují a jejich nadšení, když zahlédnou "střapeček" se nedá s ničím srovnat. Obě okamžitě probudí v sobě spícího teriéra a jejich lovecký pud je zcela ovládně:-). Proto se obávám, že když my jdeme na start, přehlédnout a přeslechnout to opravdu nejde:-).


        Závěrem, vím, že na coursingu moji psi hodně popustí uzdu svojí poslušnosti a ovladatelnosti, ale občas, když vidím, jejich nadšené  a rozzářené očička, jim coursing prostě dopřát musím!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(Foto:Rudná pod Pradědem 2008, autor GWEN)


"Coursing it´s my life!" :-) Berry

 

 

Náhledy fotografií ze složky Coursing II.