Jdi na obsah Jdi na menu

O mě:

* 15.06.1981, Střední zemědělská škola Opava, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita Brno.

 

O nás:

Zuzka & Petr & Maruška & Tomášek

      Do mého života zasáhli chlupatí čtyřnožci dvakrát. Poprvé v osmi letech, kdy mi moje mamka po neštěstí v naší rodině koupila mého prvního vlastního psa - pudla Rona. Podruhé v 11 letech, kdy jsem si u paní Mikoškové v Oticích sedla na svého " prvního " koně - hannoverku Adrianu.

     Oba tyto okamžiky byly pro mě osudové. Z prvního i druhého setkání je láska na celý život....

     Po Ronečkovi přišla do naší rodiny Berča a po ní Geila, náš třetí pes. U koní to bylo podobné, Adrianu vystřídala norička Lucka a poslední je Laky, můj třetí kůň.

       Dnes si svůj život bez psů a v podstatě ani bez koní, neumím představit. Hlavně pejsci se stali náplní našeho každodenního života a žít bez nich už neumíme. Trávíme s nimi skoro všechen volný čas, chodíme na procházky, za koněm, cvičíme a běháme, večer spolu ležíme na gauči a v noci spolu spíme v jedné ložnici. Psi obohatili náš život o tolik zážitků a o tolik lásky, že péče o ně, je to nejmenší.

     A tak, jak mě baví kynologie, baví mě stejnou měrou i jezdectví. Ale protože život je otázka priorit a ty většinou určují peníze, rozhodla jsem se věnovat tréninkově stejně psům i koním, ale závodně pouze psím sportům - agility a coursingu. Agility je náš sport číslo 1, ale i coursing máme všichni moc rádi. Je to pro nás báječný sport na odpočinek a odreagování. Agility mne, přece jen, stojí více nervů :-)...

    Po té, co jsem na své životní pouti potkala všechny výše popsané čtyřnožce, potkala jsem u koní, jak jinak, i jednoho dvounožce - mého přítele Petra. Musím mu zde poděkovat  za všechno, co pro mě dělá, za to, jak mi pomáhá se starat o všechny mé chlupaté miláčky, i když se o ně původně staral jen z lásky ke mě... Ale nyní, když si ho všichni omotali kolem prstu, se o ně krásně stará z lásky k nim a hlavně za to mu patří můj velký dík. O tom, proč stále ještě nejsme manželé, a jak to má se mnou těžké, radši psát nebudu :-) a napíši už jen, že posledním, nejmladším členem naší rodiny je naše malá dcera Maruška a Geilinčino štěňátko Amberka...a dnes už i syn Tomášek.

...Náše největší neplánované zlatíčko, malá Maruška...

 

_mg_4904.jpg

 (Foto:Víkend s coursingem, ranč Orel 2010, autor: Jirka Křivánek)

*

... P.S. Proč z Borůvkového kopce? To je nejčastější otázka ... Odpověď zná Berča - Blue Berry Hill neboli Borůvkový kopec ...

 

 

img_9773.jpg

(Foto:Závody agility Veřovice 2013, autor: Vítek Minařík)