Jdi na obsah Jdi na menu

tlap Ebigail Happy Wheaten tlap

 

dsc02476.jpg

Geila tlap

 

Matka: Engie Eysha Lalibela

Otec: Iron Maik of the Red Maedows.

Chov. stanice: Happy Wheaten - Hradec Králové

Chovatel: Mgr. Alexandra Hořínková

Narozena: 9. 8. 2007 ze 7 štěňat

Povaha: velmi oddaná a milující, roztomilá :-), poslušná, ale občas v zajetí svých pudů, přiměřeného temperamentu, ale celkově spíše hloubavá a rozvážná, více přemýšlí, než se někam žene, ale jak má jasno, je těžko zastavitelná, je jako "voda".

 

  ...."Geilinku jsme si přivezli domů v pátek 5. října ve večerních hodinách a od této chvíle nabral náš život zase "nový" směr....Geila je úplně jiná! než její polosestra Berča...a ze zcela nepochopitelně temperamentního štěňátka schopného čehokoliv postupně roste klidnější a hloubavý:-) pejsek"....

pa080016.jpg

 

 

Rodokmen tlap

 

Iron Maik of the Red-Meadows Hibernian Hero v.d. Keienhorst Ballysax Bounty
Wheaten Rebel´s Katie Mahouny
Choroschie Drusja´s Heavenly Surprise Danterri Wheaten Kris
Wheaten Rebel´s Larrissa
Engie Eysha Lalibela Lollypops Kuddel Daddeldu Eden Esprit vom Sennhues
Lollypops April Sun
Beloved Bee Lalibela Fantastic Uranus
Sandy Wheaten vom Wolfshorst

 

 

 

                        Otec:

 

 

 

 

 

      

                      

   Matka:

 

 

 

 

img_0613.jpg 

 

 

Zdravotní vyšetření:

DKK A/A

 - kompletní vyšetření očí včetně PRA - negativní

- zuby: skus nůžkový, plnochrupá

- chovná fena - 1 vrh v roce 2011, 6 štěňat

 

Sportovní průkazy:

- výkon. průkaz agility 0201/09 - kategorie A3
- coursing. licence 353

 

Tituly tlap

* Velmi nadějná 1 - Národní výstava Olomouc 2007

* Výborná 1-Vítěz třídy mladých-Kraj.výstava Dolní Benešov 2008

* Výborná 3 - Národní výstava Ostava 2010

* Výborná 1 - Krajský vítěz - Dolní Benešov 2010

* 1. místo Mistrovství ČR teriérů 2008-Teriéří naděje medium-agility

* 2. místo Moravskoslezský pohár Větřkovice 2009 - agility

* 2. místo Hanácký pohár 2010 - coursing - feny, ISCWT

* 1. místo Wheaten Happy Day 2010 - coursing - feny, ISCWT

* 1. místo Klubový vítěz MSC IV. závod 2010 - coursing - feny s PP

* 1. místo Evropský pohár teriérů kat. medium 2010 SK - agility

* 3. místo Mistrovství české republiky v družstvech  2011 - agility

* 3. místo Klubový vítěz MSC VI. závod 2011 - coursing - feny s PP

* 3. místo Klubový vítěz MSC VII. závod 2011 - coursing - feny s PP

* 2. místo Wheaten Happy Day 2012 - agility - závodníci

* Geila závodí v výkonostní třídě A3 - agility

* 2. místo Noční hrátky jednotlivci Praha 2012 - agility

* 2. místo Top Outdoor Cup Chvalnov 2012 - agility

* 2. místo Vícemistr ČR v Super G Chvalnov 2012 - agility

* 3. místo Mistrovství ČR v agility, družstva Liberec 2012

* 5. místo Mistrovství ČR v agility, družstva Sázava 2013

 

img_4532.jpg

(Foto: Geila před výstavou, autor Martina Binarová)

 

 tlap

        S Geilinkou se dnes věnujeme dvěma psím sportům a jimi jsou agility - závodíme v kategorii MA 2 a coursingu - závodíme od roku 2009. Příležitostně vyjedeme i na nějakou výstavu, ale víceméně jsme výstavní kruhy již opustily. Hlavně pro to, aby nemusela být Geila neustále zarostlá jako medvěď a také proto, že když vidím, že je rovnou o výsledku rozhodnuto, a to ne podle kvality psa a bohužel ani podle kvality předvedení, ale jen podle jména chovatele, nechci k takovému cirkusu přispívat svojí přítomností. Radši ten čas společně strávíme někde venku v přírodě.

         V roce 2010 oslavila Geilinka 3. narozeniny. Stala se z ní velká holka. Začaly jsme spolu běhat, tam kde jsme v roce 2009 přestaly v mém 6. měsíci těhotenství. Geila si při naší pauze odpočinula a celý rok běhala krásně jak agility, tak coursing. Je prostě taková, když nad tím tak přemýšlím, potřebuje odpočinek, aby nabrala duševních sil na další závodní zápolení. Dospívá tak nějak pomaleji než Berča v jejím věku a stále je někdy to malé čírťátko, které se k nám nastěhovalo. S Berčou už vycházejí skvěle, jsou z nich výborné parťačky a Geila se často věnuje právě usurpování Berči :-). Beruška jí všechno dovolí a tak je z Geilinky šťastný pes. Má svoji velkou sestru, svoji smečku a teď už i svoje mimčo Marušku. Pro Geilinku je rok 2010 jednoznačně skvělý.

       Další rok - 2011 -  je rok Geilinky a jejího mateřství. Naprosto všichni s ní doma prožíváme její těhotenství, o porodu ani nemluvě a máme společně "nervy", jak všechno zvládneme. Péči o prcky, jejich prodej a tak. Tenhle rok šel opět sport jaksi bokem a hlavní událostí opravdu byla jen štěňátka. Byla to krásná doba a budeme na ni jistě vzpomínat ještě pár let...Na podzim jsme se na parkur vrátily, daly jsme pár dobrých závodů a zajely i na coursing. Doma máme živo, kromě stále náročnější péče o Marušku, která je čím dál větší, pohyblivější a tudíž i zlobivější :-) si nakonec po hóóódně dlouhém rozhodování necháváme jedno štěňátko - fenku Embr. Na Geilinku má její trvalá přítomnost doma velký vliv a dost se tím mění její povaha. Geila v tomto roce dospěla, hlídá nás všechny jako oko v hlavě, až to často přehání, o Embr stále pečuje a zcela si ji usurpuje před Berčou pro sebe. Často je právě kvůli Emi na Berču protivná a ta s ní má už někdy opravdu nervy. Žádné velké neshody doma nemáme, ale všichni poznáváme, že letos se s Geily stala dospělá fena.

             V roce 2012 oslavila Geilinka 5. narozeniny. Celý rok pro ni byl  šťastný a myslím, že to tak cítila i ona sama. Je z ní dospělý pes se vším všudy. Troufá si na Berču, a ta docela často ustupuje. Geilu to moc těší, i když jsme na ni za to všichni doma zlí, jí je to jedno a na Berče si dokazuje, že je už velká holka. Pořád má doma jedno své štěně, Amber, a tomu, že fena po čase nepozná své štěně, prostě nevěřím. Stále je pro Embršku matkou, vychovatelkou, kamarádkou ale jen ve vymezených hranicích. Je zajímavé pozorovat jejich rodinné vztahy. Berča se do jejich vztahu někdy vměšuje, ale protože jí dává Geila najevo, že se jí to nelíbí, většinou se Berča drží stranou. Geilinka běhá agility ve trojkách, je to hezké, může startovat i na republice, i když samozřejmě v jednotlivcích nemá absolutní šance. Behá pořád stejně, štěnda neštěnda, pomaleji ale přesně, s rozvahou, ale precizně. Chybuje-li, je viditelně nešťastná. Parodoxně tedy běhá daleko rychleji na cvičáku, kde to zná a kde o nic nejde. Na závodech je velice opatrná. Jediným stínem tohoto roku je už jasná diagnóza paniky ze střelby - už zcela kopíruje Berču a společně se u bouřky nebo ohňostroje klepou strachy. Škoda, doufali jsme, že tohoto chování bude ušetřena. Na podzim má také první falešku, bohužel zrovna na republice v Liberci, kde ji honím a zlobím se, že běhá velmi plouživě. Doma na veterině zjištujeme teplotu a splašené hormony. Geila dostává léky a je brzy zase v pohodě. Pro nás je to znamení, že ji budeme muset po každém dalším hárání hlídat.

tlap

 

Náhledy fotografií ze složky Geila