Jdi na obsah Jdi na menu

Laky má 16. narozeniny

img-20180423-wa0046.jpg

Můj koni s velkým K, po odchodu Berči Ti přeji jediné, hlavně zdraví! (krásný už seš ...)

 

Vzpomínáme na Berušku

S bolestí v srdci píšu tyto řádky - ve středu 13. 6., týden po 14. narozeninách zemřela doma, ve svém pelíšku, za pomoci paní doktorky, naše milovaná Berča - na selhání ledvin. Moc jsme ji měli rádi, a tak jsme ji už nechali jít...odpočívej v pokoji naše zlatíčko, jsi v našich srdcích navždy.

Blue Berry Hill Happy Wheaten - Berča

5. 6. 2004 - 13. 6. 2018

img_6225.jpg

 

Focení s Honzou Hrbáčem

Moc děkujeme za krásné fotky Honzovi Hrbáčovi, který si na nás udělal čas a vyfotil nás na konících s Maruškou a pejsky v zimní atmosféře Slavkovského lesíka...:-). Fotky jsou parádní!!!

dsc_0091.jpg

dsc_0089.jpg

dsc_0102.jpg

dsc_0131.jpg

dsc_0158.jpg

 

Jack má 1. narozeniny!

5.jpg

Jackinku přeji Ti ke Tvým krásným prvním narozeninám hodně zdraví - to aby Tě nožička trápila čím dál tím měně (Jack má částečnou luxaci pateli), hodně štěstí - to aby byla panička pořád tak blízko, jak si přeješ :-), hodně lumpáren - to aby si s Tebou Eminka hrála tak často, jak by jsi jen chtěl a hlavně - nejvíc Ti přeji, aby se Ti u nás pořád líbilo heart!

 

Laky

20160404_180909.jpg

Lakynkovi přeji k jeho 14 narozeninám hodně zdraví a skvělou kondičku do dalších let heart!

 

Focení s Míšou Kuzníkovou

img_2358_.jpg

Moc děkujeme Míše Kuzníkové za krásné letní fotky naší Amber a Jacka z parku v Opavě. Jsou opravdu nádherné! Velké díky!!!! smiley

 

Krásné narozeniny

20160521_133028.jpg

Geilinka s Berčou oslavily spolu své letní narozeniny :-). Geilinka měla včera - 9. 8. devět let :-) a Berča 5. 6. už dvanáct :-). Holky moje milované, vše nej!!!! :-*

emi-1.jpg

Eminečko, miláčku náš chlupatý, dnes máš krásné 5. narozeniny a my ti všichni přejeme všechno nejlepší do dalšího roku, hlavně hodně míčků, jako celý loňský rok :-)! kisskisskissJsi ten nejhodněší pes na celém světě a ty to víš....

 

PF 2016

pf2016.jpg

maja.jpg

 

Vánoční procházka

Během svátků vánočních jsme byly pozvány na, dříve naši klasickou procházku: Žimrovice - Včelí hrad - chaty nad řekou Moravicí - Žimrovice. Procházka byla krásným zavzpomínáním na dřívější společné procházky s holkama z agility klubu Katmaj, kam jsme dřív chodily cvičit. Holky! MOC děkujeme za pozvání :-), Magdě Zajacové (a jejímu zeťovi) děkujeme za krásné fotky a doufám, že se nám za rok podaří jít zase s vámi! A ještě - celou procházku s náma ušla i 11 letá Berča, a to jsem o ní měla trochu strach :-). Cesta má sice asi max. 10 km, ale Berče se s přibývajícím věkem zhoršuje pohyb v operovaném koleně, takže delší procházky dáváme jen zcela vyjímečně. Ale tentokrát byla v pohodě, měla jsem z ní radost.

img_6199.jpg

Matka Geila s dcerou Amber.kiss

img_6219.jpg

img_6224.jpg

img_6255.jpg

img_6261.jpg

Fotomodelky :-).

 

Našel se pes

Vánoce sotva skončily a už jsou tady "vánoční průšvihy" :-(.

28. 12. se ve Frýdku našlo štěně - pejsek - nápadně podobné pšeničnému teriérovi. Policie ho umístila do útulku v Sedlišti, kde jsme ho s Evou Cenkovou vyzvedly. Pejsek nemá čip ani tetování a zatím nikomu neschází... nebo schází, ale špatně hledá, každopádně pejsek je u mě doma a jedná se na 90% buď o malého pšeničáka nebo o mix. pšeničáka a neznámého plemene... Pejsek má 3 kg, přibližně 10 týdnů, je ve výborném zdravotním stavu, je čistý, socializovaný, má hygienické návyky, určitě se nejedná o pejska pohozeného nebo o pejska z množírny. Štěně mělo obojek, bohužel bez telefonního čísla a nejspíš jen uteklo při venčení. Blíží se Silvestr a někteří neohleduplní občané ho prožívají jako bojové cvičení :-(. Bohužel, jak píši, pejsek nemá čip ani tetování, takže se nejspíš jedná o wheatena bez PP. Má-li někdo nějaké informace, volejte 606350508.

Moc děkuji skvělé chovatelce beaglů Evě Cenkové, že mě na pejska upozornila, a že rozhodla, že ho spolu "zachráníme". Evi, jsi úžasná :-)!

img-20151231-wa0009-1-.jpg

 

Návštěva Apače z Borůvkového kopce

Konečně jsem si v listopadu udělali čas na od léta slibovanou návštěvu našeho štěňátka Apinka v Nové Dubnici na Slovensku. Pravda, Apač už není žádné štěňátko :-), ale suverénní, dospělý pes, já v něm ale pořád vidím malé štěně :-). Návštěva byla krásná a příjemná, i když nám všechen naplánovaný program pokazilo počasí - celý víkend pršelo, a protože máme malé děti, probíhala návštěva jen doma v bytě. Ještě, že jsme tedy sebou vzali jen Apačovu ségru Amber, jinak si myslím, že by děti a psi snad zbourali celý barák :-). Luci, děkujeme za pozvání a příště u nás! heart

20151108_083856.jpg

 

Geila na závodech

27. 9. byla Geilinka po hóódně dlouhé době na závodech agility a rovnou vyhrála celý součet media, Geili, jsi fakt šikovná, díky!! :-)))).

dsc0089.jpg

 

Geila má dnes 8. narozeniny

9. 8. 2007 se narodila naše milá Geilinka :-). Malé čírťátko, které nám dalo svou lásku, oddanost a píli. Vyrostla z ní skvělá fena, která nám dala naši další velkou lásku - dceru Eminku. Geilinko, moc děkujeme, že jsi pořád s námi, pořád svá...

11.jpg

 

Berča má 11. narozeniny

5. 6. oslavila Beruška své už 11. narozeniny. A každý rok to jsou narozeniny šťastné a pro mě i velmi smutné. Děkuji za každý rok a jsem tak ráda Berčo, že jsi pořád s náma, protože Tebe mám plné srdce...a každý rok uteče tak rychle a je tady další a další a my jich možná máme před sebou hodně, ale naši pejsi jenom pár. Pojď Berčo, zastavíme nějak čas, protože jinak budu brečet, že už jsme v poslední třetině...

10.jpg

a jak má Berča jedenáct, tak má Laky 29. také června 13! To ale není možné, nenene, ten má tak 7, max. 9 a víc ani ťuk. S jeho "nad" 10 se také nehodlám smířit, i když byla příroda ke koním věkem štědřejší.

sg1l5963.jpg

 

Focení pejsků s Hankou Kuncovou

15. 5. jsme měly domluvené focení v Opavě na Stříbrném jezeře s fotografkou Hankou Kuncovou. Počasí bylo krásné, pejsci celkem pózovaly, takže jsme nafotily spoustu krásných fotek. Hance moc děkuji za její čas  a snahu a výsledek si můžete prohlédnout zde.

dsc02476.jpg

Fotografku Hanku Kuncovou můžete kontaktovat na jejím facebooku.

dsc02440.jpg

 (Foto: Psí rodinka, autorka Hana Kuncová.)

 

Výstava Hlučín 2015

10. 5. jsme s Amber vyrazili na Krajskou výstavu psů a speciální výstavu teriérů do Hlučína. Výstava se konala v areálů hlučínského koupaliště na zelené trávě, počasí bylo krásné a tak jsme si tuhle, pro nás už né moc tradiční psí akci, docela užili. V kruhu jsme měli paní rozhodčí Gabrielu Štursovou, za kterou jsem byla velice ráda, protože má ke psům krásný a citlivý přístup. Přesně takový, jaký Embrška potřebuje. Eminka mě moc potěšila svým krásným předvedením a hezkým výstavním postojem, který jsme doma pro jistotu trénovaly :-). Výsledek, super! V odpolední soutěži už se nám bohužel nepodařilo se umístit, ale i tak jsem ráda, že jsme na nějakou výstavu konečně jeli :-).

img-20150509-wa0005.jpg

 

Návštěva Amazonky

Dlouho očekávána návštěva naší milé Amazonky :-) a její paničky Andrejky z Mladé Boleslavi se konečně povedla uskutečnit třetí víkend v dubnu 2015. Čekaly jsme tedy s Geilinkou na tuto návštěvu 4 roky :-), a dočkaly jsme se. Amazonka má s paničkou velmi náročný výstavní a sportovní program, proto vybrat datum nebylo lehké. Andrejka u nás s pejskama - vzala sebou i malou Elinku - strávila, doufám :-), příjemný víkend a my jsme všichni moc rádi, že si udělala čas a přijela z takové dálky nás navštívit. Děkujeme a těšíme se moc na příště :-).

7.jpg

9.jpg

dsc02381.jpg

Ještě nesmím zapomenout poděkovat za krásné fotky a za krásné ostříhání Eminky :-)! Děkujííííí.

amber.jpg

13.jpg

 

Cruft´s 2015

Tak jsme se ve čtvrtek 5. března vydali na dlouho očekávanou cestu do Anglie. Splněný sen každého chovatele psů - námi odchovaná fenka  Amazonka z Borůvkového kopce heart se se svojí paničkou Andrejkou Tolnayovou nominovala na nejprestižnější evropskou výstavu psů - anglický Cruft´s v Birminghamu.

img_7279.jpg

Start naší výpravy začal na Opavském nádraží, kdy jsme společně s mojí mamkou vyjely ve 12:30 směr Ostrava. Malá poznámka na začátek :-), schválně zde budu psát čas, pro lepší představu, jak byla celá cesta vlastně dlouhá.. V OV jsme přesedly na Pendolíno a spolu s mojí kamarádkou Evou Cenkovou, která k nám přistoupila v Lazcích - a hurá ku Praze. Klasická výluka ČD, nicméně zpoždění minimální. V Praze na nádraží nás nabrala Andrejka s Amazonkou a se sestrou Klárkou jako řidičkou po Praze a jedeme na místo srazu do Zličína. Pak bouřlivé vítání s Amynkou, která je na cestu opravdu happy :-), seznamování se se zbytkem výpravy - celkem nás jede osum - 7 žen a jeden statečný muž a tři psi - Amazonka, faraonka Jessi a amstavbulík Tim. Všichni se nasoukáme do Tranzitu a vyjíždíme, je 18:00.

dsc08436.jpg

Noční cestou přes Německo máme jisté problémy s navigací, nicméně řidič je statečný, posádka též, takže vše nakonec dobré. Ráno vysadíme jednoho malého černého pasažéra v Belgii a míříme na trajekt. Bohužel ten náš v 10:00 nestíháme, můžeme pokračovat dalším za stejné peníze ve 12:00, ale i tomu můžeme jen zamávat. Musíme se odbavit dvě hod. před, takže po kontrole všech lidí, psů, auta . . všichni v pořádku, což je nejlepší zpráva dne :-), venčíme v přístavišti, fotíme a vyplouváme ve 14:00.

3.jpg

V Anglickém Doveru jsme myslím za dvě hoďky, z lodi si prohlížíme nádherné skály známé z každého filmu o staré dobré Anglii a po úspěšném vylodění vyjíždíme do středu Anglie. Vtipné cedule - Nezapomeň řídit vlevo :-), jsou nejspíš nezbytné. . Pořád ještě řídí náš jediný muž na palubě, má teda můj nejhlubší obdiv, a fakt se snaží, ale zmatek kruhových objezdů - i třípruhých se semaforem, uzoučké okresní silničky...no cesta mu dává zabrat a našim nervům též. Teoreticky řídí celé auto a všichni si oddechneme, když na jednom parkovišti nabíráme řidiče z povolání - manžela paní Pípalové, který je v Anglii jako doma a který nás bezpečně doveze až před hotel, kde jsme ve skluzu asi ve 21:30. Máme jisté problémy s ubytováním, anglický systém je dost podivný, ale nakonec všichni šťastně přebíráme klíčky od pokojů a po rychlé sprše honem na kutě.

dsc09063.jpg

Ráno - den D. Začíná to dobře, v Anglii je o hodinu méně než u nás, ale i když to všichni nějak víme, tak zaspáváme. Naštěstí ve finále žádná katastrofa, na výstavišti v Birminghamu jsme v 8:00, právě v čas. Rychle se všichni rozdělujeme a já s mamkou, Andrejkou a Amykou míříme do pavilonu jedna. Hledáme svůj kruh a svoji "kóji", anglická výstavní specialita. Je to místo, kde má každý svého psa ustájeného pod svým dohledem, protože je otevřená a pejsek může odšpacírovat pryč. Jdeme se podívat ke kruhu, zabíráme si místo se židličkama a kóji nakonec nevyužíváme. Díváme se na všechny wheateny, je jich myslím :-) 147, začínají pejsci, jako všude. Aby z toho holky taky něco měli, tak Amynka leží pod židličkama, a i když dostáváme několikrát různé upozornění :-), angličani-prudiči, vidíme všichni celé představení wheatenů, a je to opravdu paráda. Amazonka sice víc spí, ale my se díváme a místy se nestačíme divit. No holt wheaten v ruském typu - pro mne novinka, všude přítomní wheateni v americkém typu - pro nás v Evropě snad nestandart ne?, ale tady nikomu nic nevadí, tmavá barva, ani prasátkovský přetočený ocas, dokonce ani křivé nohy, no tak světe div se, jací psi a pak i feny bodují, nicméně jsme prostě v Anglii na Cruftu a tady je to asi všechno jinak.

dsc08687.jpg

Korzujeme s Amynkou vedle kruhu, bavíme se s lidma a vybíráme očima, kdo se nám líbí. Krásný pejsek je jen jeden!, i když jich nastupuje do třídy šampionů snad pětadvacet. Ale nové zkušenosti tady prostě jsou.

dsc08819.jpg

Amynka nastupuju do kruhu jako předposlední skupina fen ve wheatenech, takže je už dobře 15:00, než přijde na řadu. Podotýkám, že se zde psi nesmí během výstavy venčit venku, ale pouze v pilinách uvnitř pavilonu. No, chudáci psi. Na dotaz Proč? ... prostě proto... Amazonku naštěstí venčení netrápí, do kruhu se těší a  pohyb vevnitř si užívá. Sice mezi jednotlivým posouzením - fen je 22, se už dost nudí, jako všechny další krásky, ale při předvedení - běží se trojúhelník a půl kruh se nese jako princezna. Zasloužený potlesk!!!:-) Pak už jen pan rozhodčí vybírá, co si o tom myslíme, si nechám pro sebe - líbí se nám jen jedna fena v pěkném, čistě irském typu - k čemu to ale je, když je pátá, nevím. Výstava běží jen na první místo a první fena naše Amazonka bohužel není. Pan rozhodčí - Angličan, ji do užšího výběru sice nevybral, ale my smutné rozhodně nejsme. Amynka je tady jediný wheaten z ČR, jako interšampionka pouze ve třídě šampionů a ve velké konkurenci nám udělala obrovskou radost krásným předvedením a veselým, přátelským projevem. Klobouk dolů, my jsme v 16:00, když opouštíme kruh wheatenů jako mrtvoly.

11.jpg

Pak narážíme na další místní nepříjemnost a to, že nás nechtěli před 16:00 pustit ven a pak nás opět po venčení nechtěli pustit se psem dovnitř. Hotový blázinec, který nás dost otrávil. Celý Cruft má nádherný doprovodný program, který jsme ale my, bohužel, neviděly. Prostě až doma na Youtube :-), něco jako Velká Pardubická :-))).

dsc08466.jpg

Zničené jdeme k autu, kde čekají naše dvě kolegyně se svýma pejskama a se stejnou špatnou zkušeností. Jessinka vypadá znuděně, ale amstavbulík šťastně :-), ve své třídě mladých obsadil krásné, třetí místo! Vando, gratulujeme!!!

dsc08624.jpg

Po návratu do hotelu odpočíváme, užijeme si příjemnou noc v peřinách a dopoledne po správné anglické snídani - šunka s vejci, v 11:00 vyrážíme na dlouhou cestu zpět. Pro představu - v 18:00 trajekt, v 9:00 Praha, 10:30 Pendolíno, a pozor! tentokrát dvakrát výluka a v 17:00 konečně Opava....

dsc08559.jpg

Andrejko, moc děkujeme na krásný výlet, Amynko, moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice!:-))), všem spolucestovatelům díky za příjemnou cestu, řidičům velké díky za šťastný návrat a konečně Českým drahám opět palec dolů:-(.

dsc08585.jpg

Andrejka tvrdí, že příště zas, za mě, ano!!!!LETECKY!!! :) pac a pusu všem.

P.S. Cestě na Cruft´s předcházelo, kromě náročné nominace, také velmi náročné přihlášení a dost komplikované vyřízení všech potřebných cestovních formalit. Ještě jednou děkuji Andrejce, že to všechno pro Amynku a naši společnou účast na výstavě vůbec podstoupila. Její shrnutí cesty najdete zde na jejich stránkách a další fotky zde v jejich galerii. Cruft´s je takový splněný společný sen wink.

dsc09104.jpg

 

PF 2015

novy-rok.jpg

     Do nového roku 2015 přejeme všem našim miláčkům, přátelům psím, koňským, lidským, našim příznivcům, našim štěňátkům a jejich majitelům vše nej nej nej, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.heart

 

Eminka složila canisterapeutické zkoušky

2013-12-29-12.30.06.jpg

    Velkou novinkou je, že naše malá, milá Embrška v sobotu 8. 11. 2014 úspěšně složila canisterapeutické zkoušky, takže ještě počkáme, až nám přijde poštou certifikát a dečka :-) a máme doma canisterapeutického psa. P.S. Certifikát už máme !!!

 

Tomášek už má 7 měsíců

img-20141030-wa0029.jpg

     Čas nezadržitelně běží a plyne jako voda. Tomášek už má 7 měsíců a na více fotek se můžete podívat zde.

 

Cruft´s 2015 !

img_4200.jpg

       Velkou novinkou, ze které mám obrovskou radost, je kvalifikace naší "dcery" Amazonky a její milé paničky Andrejky Tolnayové na největší, nejstarší a nejprestižnější výstavu psů - Cruft´s 2015 v anglickém Birminghamu. Doufám, že budeme při tom :-).

 

Tomášek a Maruška

loonapix_14090488752549285621.jpg

 

Narozeniny v létě

     V dubnu oslavila narozeniny naše štěňátka, v létě zbytek "smečky". Největší má Berča, krásných deset! Takže milá Beruško, desítka je štastné číslo a my bychom byli nejradši, kdybychom Ti mohli nadělit další desítku!

5. června Berča 10 let, 29. června Laky 12 let, 9. srpna Geila 7 let .

 

Naše štěňátka oslavují 3. narozeniny

loonapix_1397300403406176267.jpg

      Naše milé štěnda, je 12. dubna a my vám všem přejeme krásné narozeniny, pěkně to s pánečkama oslavte a do dalšího roku hodně štěstí, zdraví a spoustu spokojenosti.

 

Narodilo se nám miminko !

      S velkou radostí v srdci oznamujeme všem našim přátelům, že se nám 2. 4. narodilo miminko - chlapeček Tomášek. Velký - 4,4 kg a 52 cm a hlavně zdravý. Je krásný :-) a všichni mu přejeme, aby byl hlavně v životě šťastný...

loonapix_1397985402113329578.jpg

 

Radostné očekávání

        Každým dnem již očekáváme narození našeho druhého potomka, pravděpodobně kluka, takže protože jsme už "ve finále", všechny psí aktivity jdou teď stranou. Momentálně se chystáme už jen do porodnice :-). Takže kdy to bude?? Snad už brzy....

 

PF 2014

        Přejeme všem našim kamarádům, kolegům a štěňátkům :-) krásné a veselé Vánoce prožité v kruhu nejbližších, příjemný vstup do dalšího roku  a v novém roce 2014 spoustu zdraví, štěstí a lásky ...

vanoci-prani.jpg 

 

Amazonka a její úspěchy v coursingu

Sport - 10. 11. v Brně vyhlašoval Český pes Coursingového vítěze roku 2013 - Vyhrála Amazonka :-). Gratulujeme všichni včetně Berči, která toto ocenění vyhrála v roce 2007 - dávno již tomu.

25. 8. se konalo Mistrovství České republiky v coursingu pro nechrtí plemena. 1. místo a tedy titul Mistr ČR ČKS pro rok 2013 si odvezla Amazonka :-).

14. 4. Mistrovství Čech v coursingu - Amazonka vyhrála 1. místo a tím se i kvalifikovala na MČR.

13 1. běží Amazonka své teprve první oficiální závody a je hned na 2. místě.

Podtrženo sečteno - za rok 2013 je to v coursingu báječná sezóna! Jsme pyšní a gratulujeme!!!

amazonka.jpg

 

Rodinné foto ze Svojanova

nasi-psi.jpg

 

Geila má 6. narozeniny

loonapix_138772566239803512.jpg

       9. srpna Geila "oslavila" 6. narozeniny. Jak jinak než "gaučingem" v trávě. Fotka je ze Svojanova a fotila ji Andrea Tolnayová. Geilinka takto tráví celé léto doma na zahradě. Geilinko hodně štěstíčka a zdravíčka!

 

Amazonka na výstavě v Boleslavi

           20. července Amazonka vybojovala na výstavě v Boleslavi krásné první místo - V1 CAC, res. CACIB! Moc moc moc gratulujeme!!!!

kolaz3.jpg

 

Berča má 9. narozeniny

     5. června Berča "oslavila" své už 9 narozeniny. Čas tak letí...Nejzlatější Beruško, vše nej nej nej, a teď už jen zdraví, aby jsme spolu strávily ještě hooodně dlouhou dobu.

 

loonapix_13877251853063366052.jpg

 

Distanční dostih

         11. 5. jedeme znovu zkusit distanční jízdu, tentokrát na Ranč Orel do České Vsi u Jeseníku. Trasa bude opět 25 km a opět, jako loni, má celý den pršet. No uvidíme. Ranč Orel a celé okolí dobře známe díky Barče Zdráhalové, která nás sem několikrát vzala na fantastické víkendovky s coursingem. Barčo zdravím :-) a uvidíme, jestli se Lakymu bude na Orlu líbit jako našim pejskům...Připraven je samozřejmě skvěle :-), ale tuším, že terén bude náročný...uvidíme, těším se!!!

nik_5770.jpg 

 Výsledek: Laky obsadil krásné 2. místo, kterému jsem nejdřív vůbec nechtěla věřit! Trasa byla náročná, terén podmáčený, louky pěkné, ale mokré a les plný kamení. Skoro celou cestu pršelo, ale koně s trasou bojovali statečně a hlavně díky Sevilovi s Janou se Laky umístil na tak skvělém místě. Moc díky!!!

imgp0899.jpg

 

Amber má 2. narozeniny

eminka.jpg

          Milá Eminko, přejeme Ti k narozeninám hodně štěstí, zdraví a lásky. Máme Tě moc rádi...

 

Letní výcvikový tábor Svojanov

        Letos se chytáme opět na tábor do Svojanova. Na I. turnus – 29. 6. – 6. 7. 2013.

 

Amazonka :-)


No comment...

pelisek.png

 

 

zivani.png

 

PF 2013


         Do nového roku přejeme všem našim kamarádům, štěňátkům a pánečkům hodně štěstí, zdraví, pohody a úspěchů ve všem, co čeho se společně pustíte...

loonapix_1355957613160374119.jpg

 

Hubertova jízda Klokočov

      3. 11. - v sobotu ráno jsme naložili koně do vozíku a vyrazili jsme do Klokočova na místní Hubertovu jízdu pořádanou chovatelskou stanicí Slezského norika - Františkův dvůr. Celá akce měla poklidný průběh, pro nás mnohdy až moc poklidný...ale počasí bylo příjemné, složení koní celkem také a musím říct, že trasa byla prostě nádherná. Kéž bychom i my měli kolem Otic tolik krásných luk a lesů na ježdění . . .Více fotek od Honzi Palyzi opět zde.

ja-a-laky.jpg

 

Hubertova jízda Mikolajice 2012

      20. 10. jsme si s Lakym zajeli první letošní Hubertovu jízdu a to v Mikolajicích. Počasí bylo přímo nádherné, takže jsme si celou akci opravdu všichni užili. Laky byl celkem hodný :-), a tak má - konečně - i pár fotek "na stojáka". Všechny fotky z akce, kterou fotil Honza Palyza si můžete prohlédnout ZDE! Ještě se letos chystáme 3. 11. na Hubertku do Klokočova..

laky.jpg

 

Emíčkova agilitní plnoletost

        Naše malá Amber Amanda z Borůvkového kopce dospěla do agilitní plnoletosti a zúčastnila se prvních závodů  Byla zařazena do kategorie MEDIUM a ve své první MA1 se umístila na 1.místě s hodnocením na Výborně  - video ZDE!

emik.jpg

 

Geila 

        9. srpna "oslavila" Geilinka svoje páté narozeniny. Opět žasnu, jak čas letí....sotva začala závodit v agility....už je to rok, co měla štěňátka...MILÉ ČÍRŤÁTKO, PŘEJI TI, AŤ SE TI V A3 KRÁSNÉ ZÁVODÍ :-), AŤ TĚ MOC NEZLOBÍ DCERA EMBRŠKA A ZA SEBE SI PŘEJI, AŤ SE NA MĚ STÁLE TAK ODDANĚ KOUKÁŠ!!! DÍKY...

svojanov-4.jpg

 

Laky má 10. narozeniny

        Pro úplný pořádek musím napsat, že i kůň má narozeniny :-). Takže 29. června měl Laky už desáté! Krásné kulatiny! A co je pro pejska vyšší věk, je pro koně "jak nic". LAKYNKU, JSME DOUFÁM VE TŘETINĚ SPOLEČNÝCH DNÍ A JAK TI POŘÁD ŘÍKÁM V POLOVINĚ RYCHLÝCH CVALŮ! TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU 10 A DOUFÁM, ŽE SI KONEČNĚ POMALU ZACVÁLÁME :-)))))! vše nej Kiky...

laky.jpg

 

Berča má 8. narozeniny

     5. června jsme s Berčou oslavili její, už osmé, narozeniny. MILÁ BERUŠKO, DO DALŠÍHO ROKU VŠE NEJ NEJ NEJ, HODNĚ ZDRAVÍ A SPOUSTU DALŠÍCH LUMPÁREN SE SÉGROU GEILINKOU!!! MILUJEME TĚ! Ale to ty víš.... :-).

b-g.jpg

 

Wheaten Happy Day 2012

        2. června se v Prostějově konala akce určená speciálně pro plemeno Irish soft coated wheaten terrier. Na programu bylo agility pro všechny věkové i výkonnostní kategorie a další doprovodné ukázky práce se psem. Hlavním cílem ale bylo se sejít, pokochat se pohledem na 40 wheateních krasavců a krasavic a pokecat s ostatními majiteli. Což jsme my také udělaly :-). Na sraz přijela naše štěňátka se svými paničkama i jedním pánečkem - Arabela (Aylla), Amazonka (Ejmi), Apač (Apino) a naše Amber (Emi), takže včetně matky Geily a tety Berči, jsme měli krásný sraz "rodiny". Pořadí: Apík, Geila, Berča, Embr, Ejmi, Aylla. O tom jak jsme si sraz užili a jak se nám všem dařilo bude článeček v My a agility.

spolecne-foto.jpg

 

Závody ve vytrvalosti

      12. května jsme absolvovali naše první závody s Lakym, i když sice pouze v kategorii "hobby". Na trať dlouhou 25 km jsme vyjeli spolu s naším tréninkovým týmem - já s Lakym a Jana Steyerová se Sevilem. Trať byla krásná, jen louky a les a toto prostředí místním klubu opravdu závidím. Počasí nám vůbec nevyšlo, celý den pršelo, ale na všem je něco pozitivního - nemusely jsme ochlazovat koně vodou :-). Těžko tady popisovat celý průběh, či pitvat výsledek. Jely jsme jako naprostí nováčci sbírat zkušenosti, a to se povedlo. Už víme, že když si lépe stopneme trasu a rozvrhneme konečné krokování, máme na to, abychom dojeli přesně v min. čase - 100 minut a třeba 10 vteřin. Také na vet. kontrolu můžeme jít dříve- výsledek = čas na trati + čas do veterinární kontroly. Sevča měl 64 tepů za minutu (max. hodnota tepů) prakticky hned po odsedlání a Laky se pouze nesmí "rozrušovat" dalšími koňmi v cíli. Takže naše umístění - Sevil 7. místo, Laky 9. místo, bylo spíš výsledkem naší neznalosti :-), než jejich výkonu. A to nás moc potěšilo! Že "dáme" 25 km za min. čas 100 minut, jsme do té doby vážně nevěřily. Koně podali perfektní výkon a byli oba přímo skvělí!!! Lakynku, snad ještě někdy příště....

Moje velké poděkování zde patří: Janě a Sevilovi - trénovali jsem společně 5 měsíců a najeli mnoho kilometrů za mnoho hodin. Dále Jirkovi Bartushovi a Janinému tatínkovi za odvoz a celodenní pobyt venku v dešti. Janiné sestře Markétě za perfektní měření tepů v cíli, a nejen za to, a v neposlední řadě patří také díky "pomocným silám" Terce Grygarové a Sabce Hoppové, za péči o naše koně!

imgp1132.jpg

 

1. narozeniny

     Naše štěňátka oslavila první narozeniny. Přejeme jim do dalšího roku i dalšího života jen to nejlepší...

prani.jpg

 

Kam se s Lakym chystáme

     Dala jsem si novoroční předsevzetí - v roce 2012 se s Lakym konečně vypravím na nějaké "hobby" závody. Vím, že se v něm skrývá velká potenciál, který já dostatečně nevyužívám. A na závody u nás jezdí jen psi, což je prý vůči Lakymu nespravedlivé :-), takže dobře, letos ho vezmu na výlet :-), asi sem. V rámci tréninku jsme už najeli přes 1000 km , sama nevěřím, kdy jsme to zvládli?

laky.jpg

  

Úspěch štěňátka - Amazonky z Borůvkového kopce

      Gratulujeme našemu štěňátku - Amynce z Mladé Boleslavy a její paničce Andrejce k velkému úspěchu na domácím cvičišti - 2. místo v trojboji - agility, poslušnost a dogdancing. Máme velkou radost a přejeme hodně dalších výher a hodně krásných chvil při dalším sportovním zápolení!

2012-01-14-15.22.04.jpg

2012-01-14-16.22.39.jpg

2012-01-14-16.24.01.jpg 

 (Foto: Andrea a Amy)

 

Konečně sníh

        Sníh napadl až po novém roce, ale konečně přišel. Pro štěňátka je první v jejich životě a myslím, že si ho náležitě užívají. Až na ty kuličky :-)...Fotku nám poslala Luisa z Ostravy a její páneček.

navrat-z-vychazky--.jpg

 (Foto: Luisa po návratu z procházky, autor: Bedřích Křístek)

 

PF 2012
 

pf-2012-pejsci.jpg

pf-maja-a-emi.jpg

          Přejeme všem kamarádům, lidem i pejskům, všem štěňátkům i všem našim příznivcům krásný a pohodový nový rok, plný lásky, štěstí, zdraví a krásných okamžiků...

 

Nové fotky Lakyho

     Je tady podzim a čas Hubertových jízd. Bohužel na nich je Laky vcelku nenafotitelný, pořád vymýšlí nějaké blbosti a nervuje se celou cestu, takže se na fotkách z těchto akcí jen tak mihne. Proto jsem moc ráda, a tímto děkuji Markétě a a Janě Steyerovým, že nám byla  nabídnuta možnost vyfotit se v klidu "den po". Hezké fotky Lakyho a Sevila z Otické sopky a blízkého okolí jsou k vidění zde.

pb060151.jpg

 

 Nové fotky našich pejsků

         Moc děkujeme Míše Kuzníkové za její volný čas a nachystaný fotoaparát na Stříbrném jezeře....prostě na Sádráku. Jsem ráda, že se jí podařilo nás blejsknout, protože, jak už ví i Míša :-), jsme trošku rozlítaná "rodinka" :-))). Fotky jsou u Míši na rajčeti zde. 

maruska_5.jpg

  

Chystáme se na závody

        Chystáme se na velké závody agility - Mezinárodní pohár plemen v Praze - 17.,18. - 19. 6. Strašně se těšíme, já i Geilinka a myslím, že i Berča, i když ta jede pouze fandit. Geila bude závodit a já věřím, že bude šikovná, holka naše. Konečně "vypadneme" od štěňátek a zase si něco zaběhneme. Na závodech prý bude k vidění i wheaten z Pl, tak jsme na něj zvědavé :-).

p7200430.jpg

 

Berča má narozeniny

      5. 6. 2011 - Berča má 7. narozeniny! My máme přání jediný! Štěstí, zdraví, hlavně to zdraví ! Berčíku, miláčku, doufáme všichni, že tě s námi čeká ještě dalších, minimálně 7 krásných let, plných lásky, štěstí a hlavně zdraví.

img_4928.jpg

 

Další nové fotky štěňátek od Martiny Binarové tady

img_6297.jpg

  

Nové fotky štěňátek najdete tady

img_4923.jpg

 

Veselé Velikonoce

    Velikonoční přáníčko je u nás letos ve znamení štěňátek :-).

vesele-velikonoce.jpg

 

Narození štěňátek - vrh "A"

    12. dubna 2011 se v naší chovatelské stanici narodil první vrh štěňátek. Máme 4 fenky a 2 pejsky. Geilinka i všechna miminka jsou v pořádku, máme z nich velkou radost! 

p4140108.jpg

 

Výstava psů v Ostravě

    V sobotu 10. 4. jsme zajeli okouknout wheateny na výstavu do Ostravy, tentokrát prvně bez psů a jaká to panečku byla pohoda. A neodolali jsme a nakoupili tašku hraček pro štěňátka. Teď už jen čekáme....

 

Pozitivní sono

     O Vánocích jsme se rozhodli, že se s Geilou pokusíme o vrh štěňátek. Hárání přišlo v únoru, a tak jsme, po vyšetření na progesteron v krvi, vyrazili do Českých Budějovic na krytí za psem pana a paní Váňových - Danny Athos Wanton Buddy´s - Atym. Spojení jednou v pořádku proběhlo a my jsme odjížděli domů s dobrým pocitem. Za 27. dní - dnes - je nám znám výsledek - pozitivní sono na nejméně 3 štěňátka!

 

Přání do nového roku

     Do nového roku 2011 přejeme všem našim příznivcům, přátelům a kamarádům mnoho štěstí, zdraví, lásky a hlavně mnoho pevných nervů s našimi čtyřnohými mazlíčky :-))) a taky trochu závodního a výstavního štěstíčka....

pf-zuzka.jpg

 

Evropský pohár teriérů a šeltií - SK

    Geilinka zazářila na závodech agility na Slovensku a vyhrála titul nejlepší Evropský teriér kategorie medium 2010! Máme z ní opět velkou radost, hrozně se v agility zlepšila a její video ze závodů můžete vidět v sekci videa: www.zboruvkovehokopce.estranky.cz/clanky/videa-.html

ono2.jpg

 

Krajská výstava Dolní Benešov

      Geilinka - Ebigail Happy Wheaten - vyhrála na výstavě v Dolním Benešově titul - Krajský vítěz. Nejenže byla "ve formě", ale i její předvedení bylo na jedničku. Krásně běhala, pěkně stála, měla temperamentní projev a bez jakýchkoliv problémů se nechala prohlédnout panem rozhodčím. Udělala nám opět radost :-)!


PLÁNUJEME ŠTĚŃÁTKA

       Naše chov. stanice plánuje 1. vrh štěňátek Irish soft coated wheaten terriérů, a to s naší mladší fenkou Ebigail Happy Wheaten. Geila oslavila v srpnu své 3. narozeniny a protože je již uchovněná, přemýšlíme o jejím krytí. Případné štěňátka by se mohla narodit  v  dubnu 2011.

Obrazek


Článek v časopise Pes přítel člověka
 

       Z naší akce - setkání wheatenů a cairn terriérů v Brně - máme článeček v časopise Pes přítel člověka č. 9. Máme tam také společnou fotku, což nás móóóc potěšilo :-).

Obrazek


Coursing v Brně
 

      18. 7., opět v něděli, jsme spolupořádali akci názvem "Happy Day" - společenské setkání s coursingem pro plemena wheaten a cairn terrier. Organizace byla vyčerpávající, ale nakonec vše dopadlo dobře. Geila vyhrála 1. místo v kategorii dospělých fen :-). Více v My a coursing. Kompletně zpracovaná výsledková listina + fotogalerie vítězů na stránkách Pavlíny Bradáčové Wanton Buddy´s: www.wantonbuddys.info/Happy-Day10.html

Obrazek

 

Pohádka z mechu a kapradí
 

     V neděli 27. 6. jsme se u příležitosti Maruščiného pondělního půlroku vydali na výlet k Rešovským vodopádům. Počasí bylo nádherné a Maruška, jak jinak, moc hodná. Zlobila jen Berča, neustále utíkala do vody :-) a Geila, neustále pospíchala dopředu a přidávala se ke zcela cizím lidem :-).

Obrazek


Berušky a Maruška II.
 

    Novinka ve vztahu pejsci a Maruška je taková, že Marušku si "zabrala" pro sebe Geilinka, a je moc ráda, že Berča po malé jen tak pomrkává z dálky. Kdežto ona využije každé volné minutky, aby si Marušku prohlédla pěkně z blízka a zjistila, zda je dobře okoupaná, oblečená a aby jí pošeptala, že jí má moc ráda...

ObrazekGeila a výstava v Hlučíně :-)
 

      Je tady květen a další výstava :-). V sobotu 8. jsme si s Geilinkou zajely tak trochu lážo plážo na výstavu - změřit výšku a spočítat zuby :-). Výstava se konala, na rozdíl od Ostavy, venku na louce, hned u štěrkovny a tráva byla z velké části pod vodou. Což pro čisťoučké wheateny byla opravdu dobrá kombinace, takže možná ani nikdo nepoznal, že si Geilinka v nestřežené chvilce na ranním venčení zaplavala...No zuby teda máme všechny - plnochrupost, výborná 2. - spokojenost! Cestou zpět jsme si dali k obědu pstruhy v Bělé - mňamky a dokonce, dokonce, jsme ani nezmokli! Vážně pohodička.

 

ObrazekGeila a výstava v Ostravě :-)
 

       Tak jsme se vydali opět po roce na Černou louku. Geilu jsem přihlásila do třídy otevřené, kam přijely i s ní 4 feny. Rozhodčí byla stejně jako loni p. Zábrodská. Napsala Geile pěkný posudek bez jakýchkoliv výtek a zadala V3 - výbornou, třetí místo.

 

Obrazek

 

Geila a výstava

       10. 4. se chystáme s Geilinkou, opět jako loni, na výstavu psů do Ostravy. Jsem opravdu zvědavá, jak dopadneme...

Obrazek

 

Berušky a Maruška

       Původně jsem měla trošku strach, jak budou psí holky na  malé miminko reagovat, ale bála jsem se zbytečně. Pro obě berušky je malá Maruška mláďátko, které je třeba hlídat, ochraňovat, obskakovat a když se mamka nedívá :-), tak i trošku oblizovat a pusinkovat. Zatím jsou k miminku velkorysé a případná žárlivost se ještě nedostavila. Více fotek Marušky a pejsků jsou zde.
 

Obrazek


Narodilo se nám miminko

       S radostí v srdci oznamujeme všem našim přátelům, že se nám 28. 12. narodilo miminko - holčička Maruška! Váha 3,69 kg, délka 51 cm. Holčička je krásná, zdravá a spokojená :-). Naše!

Obrazek

 

Vánoce, Vánoce přichááázejííí.....:-)

Obrazek

Obrazek


Beruška a její nožička VI.
 

       Z radosti (nejspíš), jsme úplně zapomněli napsat, jak jsme v Praze dopadli na vyšetření - takže : VŠE OK ! :-) Stav kolena je výborný, implantát drží skvěle, artróza se zdá pozastavena, takže super, můžeme znovu začít běhat, ale noha nesmí prochladnout, takže nějaká "ortézka" na celou zimu....uvidíme!

Obrazek

 

Beruška a její nožička V.

      V pátek 6. 11. vyrážíme směr Praha na poslední kontrolu Berčiného kolena. Jsme trošku nervózní, ale doufáme v diagnózu - USCHOPNĚN :-). Držte palce....


Beruška a její nožička IV.

      Tak Berča absolvovala další vyšetření zraněné zadní nožičky. Pan doktor Marek Palička nám ji zdárně uspal (nutno říct, že hodně proti její vůli, ale v boji jsme nakonec vyhráli :-)) a udělal rentgen obou zadních noh, kyčlí i kolen. Snímky poslal do Prahy panu doktorovi Hnízdovi a obratem přišla KRÁÁÁSNÁ odpověď. Koleno se zahojilo velmi dobře, implantát skvěle drží a pejsek může zase plně běhat!!! Uf, ještě kontrola na místě v Praze na Bílé Hoře a můžeme zase lítat!
 

Obrazek


Beruška a její nožička III.
 

      Léto ubíhá mílovými kroky a blíží se září. Začátkem tohoto měsíce budeme volat do Prahy na Animal kliniku a objednáme Berču a její pajdu na kontrolu. Doufáme v co nejlepší výsledek, a tak zatím stále dodržujeme klid. Berča chodí jen na kratší procházky, stále necvičí agility ani neběhá coursing a stále se ji snažíme přesvětčit, že by se měla naučit lépe plavat :-) . . . no plavání jí zrovna moc nejde, narozdíl od Geilinky, která plave ráda a za celé léto se její "plavecký styl" hodně zlepšil! Beruška zůstává poblíž břehu a nejspíš se navždy stává "kamínkářem"! :-)

Obrazek


Beruška a její nožička II.
 

      Přiblížil se čas udělat Berče nový rentgen, a tak jsme znovu vyrazili na veterinu. Tentokrát k našemu kamarádovi doktorovi Markovi Paličkovi na ulici Palackého v Opavě. Berču jsme znovu uspali a nakroutili pod rentgen do správné pozice. Snímky vyšli hned na první pokus a Marek je poslal emailem rovnou do Prahy....a po čekání přišla krásná odpověď. Kolínko se hojí velmi dobře, na snímku je patrné dorůstání kosti v místě implantátu a celkový srůst vypadá velmi dobře! Máme stále dodržovat klidový režim a pomalu začít nožičku zatěžovat. Tak uvidíme.....


Beruška a její nožička I.

      Zakládáme nový příspěvek a hned od začátku jej věnujeme Berušce a jejímu zdraví.
4. dubna 2009 jsme po dlouhém pátrání a zjišťování všech detailů konečně vyrazili s Berčou na operaci kolene. Zvolili jsme nakonec Prahu - veterinu Animal Clinik a pana doktora Jana Hnízda. Protože do Prahy je cesta dlouhá a plná nástrah (v podobě uzávěrek pro příjezd am. prezidenta), vyrazili jsme den předem a v pátek v deset jsme plni obav stáli před klinikou. Uvnitř jsme se setkali s plně profesionálním přístupem, Berča byla uspána a my odveleni pryč. Pár hodin jsme se celkem bezcílně toulali po Divoké Šárce a čekali na výsledek.Odpoledne v pět zvoní telefon, operace Berčiného kolena metodou TTA (viz - http://www.animalclinic.cz/aktuality.php ) se zdařila, jedeme pro pejska a dostáváme instruktáž a varování. Pes musí být nejméně 8 týdnů v naprostém klidu, doma ležet, venku chodit pomalu, na vodítku a max. 500m za den. Druhé koleno také nevypadá vůbec dobře, oba klouby mají artózu a velké opotřebení. Diagnóza je jasná. Nadměrné opotřebování způsobené nepřirozeným pohybem, horší úhlení kolene, velká zátěž. Domů dostáváme rentgen, na kterém je "nová" titanová destička v nožičce krásně vidět, límec a přání šťastné cesty.... Po 4 hodinách naprosto úmorné cesty jsme konečně doma. Berušku bolí úplně všechno, každý dotek, pláče, kňučí a pohled na obarveného, oholeného, kulhajícího psa je hrozný... Druhý den nám začíná 10 denní směna u lůžka nemocného. A náš pes je opravdu hrozný pacient.... Vše naštěstí vydržíme bez nehody, kdy pejsek nesmí udělat ani jeden skok či prudší pohyb, aby nedošlo k posunu v místě operace....a za deset dní jdeme konečně vytáhnout stehy - svorky.

Obrazek

Obrazek

      Svorky jsou venku a před námi další těžký úkol. Berča totiž další den vstane, prohlásí že už jí nic není, že je zdráva a začne vyvádět....Musíme ji tedy udržet v klidu a to s její přehnaně aktivní povahou nejde vůbec dohromady. Že bude muset takřka celý den ležet, protože má operovnou kost v noze, jako by byla po zlomenině, je jí uplně fuk. Teď tráví celé dny doma v boudě naštvaná na celý svět....

Obrazek


 

Geila na výstavě v Ostravě

      Druhý den po Berčině operaci, v sobotu 5.4. 2009 jsme na rychlo odjeli s Geilinkou do Ostravy, opět na Černou louku, tentokrát na Národní výstavu psů. Přes snahu mojí a přes podporu našeho skvělé "fanklubu":-), jsme bohužel paní rozhodčí neoslnily a dostaly jsme 1. VD (velmi dobrou), ze které teda radost nemáme :-(. Prý fenka musí ještě dospět, tak uvidíme příště....
 

Obrazek

(Foto: Adéla Havlíková, NV psů Ostrava 2009)