Jdi na obsah Jdi na menu

 Rok 2013

MČR

Tak a jsou tady poslední závody tohoto roku, Mistrovství ČR v agility. Letos se koná 4. - 6. 10. v Sázavě.

zuzka7.jpg

zuzka13.jpg

zuzka15.jpg

Jsme tady opět jako loni v Liberci ze dvou důvodů. Za a se chci v přímém přenosu podívat, jak bude běhat naše špička, ze b do počtu do družstev. Tak to je a basta šmitec. Možná je to i naše poslední republika s Geilinkou, protože příští rok budeme mít asi jiné starosti - v březnu čekáme miminko a pak už nevím, jestli Geila opět splní potřebné zkoušky na "nominaci"...

Závody byli krásné, naše šikovné družstvo bylo 5. Holky, moc děkuji! Finále bylo úchvatné, Aďa Havlíková vyhrála bezkonkurenční jízdou s Bejkou první místo ve small a já jsem moc ráda, že jsem to viděla na vlastní oči :-), protože jsem jí moc a moc držela palce!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Noční hrátky - tzv, Nočky :-)

Od 30.8. do 1. 9. probíhaly každoroční závody pana Antonína Grygara Noční hrátky. Letos se vyjímečně nekonaly v Praze u Vltavy, ale "nově" a autokempu v Berouně. Na víkend jsme vyrazily ve složená já + Geila + Embr, Aďa Havlík + Sára + Kissík + Bejka, Jana Šedivá + Jasmína + Orinek. Jedno auto, jedna chatička...tušila jsem zradu a pro jistotu jsem přibalila stan :-). Chatka vypadala jako domeček pro šmoulinku a tak jsem se ještě mile ráda ubytovala do stanu vedle stanu Andrejky s naší - její Amynkou. Doufaly jsme, že si trochu "pokecáme", ale noční disko  :-( nás dost znechutilo. Pokec ani spaní nebylo reálné jak pro nás, tak pro utahané psy.

6.jpg

Běhů bylo opět velmi, velmi mnoho. Takové "netradiční", nočky se prostě musejí zažít, tady se na žádné agility a jumpingy nehraje. Skvělý je např. běh v maskách....

sam_6791.jpg

Aďě a Andrejce to sice velice sluší, ale já coby "budoucí matka" se do všeho opravdu neženu :-). Geilince se nejvíc podařil běh plemene, no jak by ne, když další wheateni jsou jen mladé jedničky...

2.jpg

Celkově byly závody super, počasí na pohodu a venčení velmi příjemné. Tratě byly moc zajímavě postavené, parkury od Alice Glöcknerové byly výzvou pro všechny. Geilinka byla opět, jak jinak, moc šikovná. Ovšem i Amynka  s paničkou udělaly obrovský kus práce a i když jim se to asi ani nezdá, já vidím obrovský pokrok.

sam_6827.jpg

Nejlepší ale bylo setkání s naší milou a zlatou Amazonkou a její paničkou Andrejkou, těšíme se holky zase příště!

holky_1.jpg

(Foto: Geila, Amber, Amazonka, autor fotek Andrea Tolnayová, díky!)

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Letní hodonínská tlapka

dsc_0100.jpg

27. 7. jsme s holkama, psama a paní rozhodčí Jiřinkou Máčkovou vyrazily do letního Hodonína na jednodenní závody. Počasí přálo, sluníčko pražilo a blízká řeka slibovala ochlazení...než nám místní rybáři řekli, že voda má 40cm pod hladinou příjemných 29°:-). Moji psi se sotva vlekli, Geilinka i Eminka.

dsc_0098.jpg

K výsledkům: Geila zaběhla hezky čistě agility - 4. místo

                                                             jumping - 3. místo,

zkouška A3 bohužel opět s jednou chybou - 2. místo.

dsc_0104.jpg

Eminka byla v agility na 5. místě za Geilou, jumping disk a zkouška A1 pěkně čistě 1. místo.

dsc_0386.jpg

dsc_0418.jpg

dsc_0400.jpg

Eminka na 1. místě, Jiřinko děkujeme!

dsc_0429.jpg

Geilinka byla v součtu 1. Ceny byly opravdu krásné!

(Foto: Geila, autor všech fotek z Hodonína: Eva Homolková, děkujeme.)

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Závody ve Veřovicích

14. 7. jsme byli na našich 1. neoficiálních závodech v agility ve Veřovicích, které nesly název - O Javornickou tlapku. Pořádala je naše známá ze Svojanova a pískala je Aďa Havlíková, takže jsme pozvání nemohli odmítnout. Ráno sice počasí vypadalo tak na začátek listopadu, ale během dne se ukázalo sluníčko a na fotbalovém hřišti jsme se v prima bězích pěkně vyřádily :-). 

p7147515.jpg

Vtipným běhěm byla hlavně tuneliáda, kdy na rovinkách lehce docházely síly a při druhém běhu s mladší a rychlejší Embr docházely i nápady, jak pejska na dálku uřídit :-).

p7147544.jpg

Následoval jumping s dvěma záludnýma slalomama, kdy šel náběh provést sice z obou stran, jenže konec vždy vynášel jinam, než kam pokračoval parkur. Každý tým volil jinou taktiku, já s každou fenkou také, ale celý běh byl boj od začátku až do konce :-).

p7148016.jpg

Geilinka je šikovnější technicky, Eminka stále ještě překvapuje nečekaným zrychlením v určitých pasážích parkuru...

p7148053.jpg

Posledním během tradičně bylo agility, které bylo krásné, plynulé a zvládla ho hezky Geilinka....

p7148460.jpg

... i Eminka ... která má všechno běhání ještě stále před sebou.

p7148480.jpg

Následovalo vyhodnocení, které uteklo nečekaně rychle a už jsme pomalu vyráželi na cestu domů.

p7148553.jpg

p7148571.jpg

p7148589.jpg

Na závěr moc děkuji Aďě za pozvání, celý den jsme si fakt užili, děkujeme za krásné cena a Hance s ROXY za moc pěkné fotky!

A nakonec velké díky Vítkovi za kráásné rodinné fota, které jsme stihli napózovat před odjezdem. Díky moc!

 

img_9773.jpg

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Letní výcvikový tábor Svojanov

29.6. - 6.7., neboli první týden prázdnin jsme z Brna odjeli přímo do Svojanova u Moravské Třebové na náš III. tábor na tomto krásném místě. Přijeli jsme pravda trošku pozdě, ale protože už víme, jak to zde chodí, rychle jsem se zapsali na tréninky pro nás. Tedy: Geilu a Embr na agility opět k Marťě Konečné, Berču do vystavování a flyballu, Eminku na poslušnost a všechny tři na coursing, který se pravidelně běhá až v závěru tábora.

imgp1415.jpg

Letos jsme měli parádní chatičku v lese, kousíček od Andrejky Tolnayové s Amynkou a malinkou Eli. U chaty byl velkou část dne stín a to se psiskám moc líbilo. Letos jsme tudíž dost odpočívali :-) a trávili velkou část dne v táboře - na koupání letos nebylo to pravé počasí - a bohužel i v nedaleké Třebové s Maruščiným ouškem, které si vyžádalo návštěvy na místním ORL.

imgp1384.jpg

Nejvíc si vše užívala Embrška s Amynkou. Celý tábor se věnovaly vzájemným hrátkám a honu na malou Elču. Navíc spolu letos i s Geilou chodily cvičit agility, takže jsme měli společnou hodinu běhání dopol. i odpol. To se nejvíc líbilo mě - denně jen dvě hodiny agility :-), bohatě mi to stačilo.

imgp1562.jpg

Maruška stále celý tábor obdivovala Elinku - jak je krásná, malá, hodná a dá se nosit, prostě ten nejlepší a nejkrásnějí pejsek na světě:-). Ve středu, ve volný den, jsme nechali Elinku a ostatní pejsky si od nás trošku odpočinout a vyrazili jsme do Javořičských jeskyní. Jsou opravdu krásné.

imgp1481.jpg

Každé odpoledně jsem měli trénink ve flyballu, který opět vedla skvělá Míla Vrbová a já jsem na něj přihlásila našeho míčkofila Berču, aby si také na táboře něco zaběhala, Andrejka přihlásila Amynku a tak jsem vytvořily krááásnou běhací dvojici wheatenů. Dokonce se nám podařilo i sehrát se ve výměnách a obě holky zvládly zaběhnout všechny překážky a ukořistit míček z boxu. V sobotu jsme tedy směle absolvovaly "táborový závod" a obsadily jsem pěkné 4. místo!!!

imgp1532.jpg

Na táboře opět nechyběl coursing, náš největší "kámoš", který všechny naše wheatenky, včetně Amynky, úplně milují. Naprosto exelentní výkony podávala na trati i Elinka, je už závodní profík, stejně jako Amazonka, ale přece. Ty její krátké nožičky a šílený řev, když běží, neuvěřitelné...

imgp1531.jpg

V sobotu se na závěr běhal v coursingu závod, ve kterém byla úpěšná Embrška a obsadila hezké třetí místo, i když rozhodčí to měl jistě těžké, i Amynka podala nádherný výkon. Dále se závodilo v agility - jumping s tunýlkama a pěkný, těžší open. Já jsem sice už po týdnu sotva pletla nohama, ale holky běžely moc hezky, obě čistě. Ránou z nebe pro mě bylo vyhlášení umístění - Embrška 1., Geilinka 2.! K velké radosti Marušky byly i krásné poháry... Tak zase za rok???

nasi-psi.jpg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

27. 6. Brno

 Intercanis - to je "soubor" několika akcí na Brněnském veletržním výstavišti. Kromě výstav psů, koček, koní, hospodářských zvířat a potkanů jsou zde různé závody. Mimo jiné i agility.

Do Brna jsme se vydali již v pátek, abychom si aspoň trochu prohlédli areál a koně. Protože jsme odtud plynule pokračovali do Svojanova na tábor, brali jsme si "vše" sebou - všechny tři psy, Máju, stan, a auto doslova přeplněné věcmi. Výprava, jak na severní pól...

Závodily jsme jen v sobotu, a to s Geilinkou i s Amber. Počasí nám přálo až moc, sluníčko pralo celý den. Psi byli unavení, v agility obě dvě chybovali, Embr pokračovala diskem ve zkoušce. Jumping měla Geila čistě, skončila na sedmém místě, Embr pokračovala diskem, tak jak ve zkoušce, tři odmítnutí. Geilinka zaperlila ve zkoušce MA 3, kterou krásně čistě vyhrála.

emi-1.jpg

Celkově se nám na Intercanisu moc líbilo, jen jsme nevěděli, kam se dřív zajít podívat. Prochu jsme litovali, že běháme, že už v sobotu odjíždíme a i že spěcháme do Svojanově. Intercanis každopádně stojí za vidění, včetně chvilkové zastávky u psího parkuru :-).

emi3.jpg

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

20. 4. Kroměříž

1. závody letošního roku se pro nás konaly v městě Kroměříž. Embr zde měla svoji druhou premiéru, ale i první - poprvé běhala venku na trávě a poprvé běžela i jumping a open, které na ni byly trošku těžší, ale o to víc jsem koukala, jak na trati bojovala :-). Hlavně s jakou chutí! Běžela fakt rychle, trošku roztěkaně a jediné, co mě překvapilo, že 3x nedala náběh do slalomu...no příště.

Geilinka se opravdu snažila, první běh, jumping, jsem jí krásně pokazila, když jsem ji na vpřed! poslala do tunelu místo na skočku...Pak už ale byla unavená a do openu se jí nakonec vůbec nechtělo. Trápí ji stějně jako loni na republice faleška :-(. Po štěňátkách máme tyto problémy a ještě uvidím, jak to budu řešit...

Každopádně jsem si ale závody s Aďou Havlík, užila, Eminka mi udělala vééélkou radost, počasí také nakonec bylo fajn, takže pohoda :-)! Jo! Parkury stavěla Alice Glöcknerová a byly fakt moc pěkné!

 

 emi-kromeriz-2.jpg

(Foto: Agility závody města Kroměříž  - Amber, autor: Glejdurová) 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *