Jdi na obsah Jdi na menu

 Rok 2011

Největší závody letošního roku - Mistrovství ČR v agility, se konaly v Žamberku 9. - 11. 9.

Protože s Geilinkou nemáme splněno do trojek a stále běháme (a ještě chvíli budeme) ve dvojkách, jednotlivci jsou nám na těchto závodech zapovězeny. Je to celkem nová změna, jednotlivce běhají jen trojkoví pejsci. Do družstev se ale mohou přihlásit i psi běhající jedničkové a dvojkové zkoušky. Tedy i my.

mcr.jpg

(Foto: Lukáš Palm)

Vůbec mě ale nenapadlo se na tuhle akci přihlásit...prostě to tak nakonec nějak vyšlo a tak jsme v pátek vyjely - s Jitkou Volfovou a Endžou a s Adél Havlíkovou a Kissinkou. Obě už v Žamberku na republice byly, já ale ne, tak jsem okukovala velmi hezký areál i kemp, opravdu hezké.

K výsledkům. Běžely jsme jeden běh v sobotu - open - a pokazily jsme ho celkem dost i přes to, že ostatní udělali podobné chyby a to mě mohlo varovat....takže 4 chyby. V neděli - jumping - už byl lepší - čistý běh, hezký čas, takže spokojenost. A protože se našim třem spolubojovnicím z našeho družstva SUPERMIX také dařilo, bylo z toho skvělé 3. místo !!!! jupíííí

bedna-mcr.jpg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

O prvním víkendu v září - 3. a 4. 9. jsme opět zajely do Větřkovic, letos jen na poslední kolo Moravskoslezského poháru. Jezdím sem hrozně ráda ... je to kousek, kamarádi, dobrý oběd, fajné venčení ... celkově leží Větřky na nějakém "pramenu pohody" :))) a hlavně - dobře se nám tady běhá, čert ví proč.

V sobotu jsem byla já "mimoň", asi že jsme jely s Geilou sami dvě, naprosto nezvyklá pohoda mě dostala :-). V openu i jumpingu omítačka na slalomu, protože jsem ukazovala kamsi... do pryč :-). Zkouška rovnou disk, zapomněla jsem no...

V neděli jsem si už ale několikrát zopakovala, že se musím sakra taky snažit a open i jumping čistě a nejrychlejší čas, i když z málo pejsků ... takže 2x 1. místo, zkouška laťka na "okolo" 3. místo. Ale hlavně! ve Větřkách nepršelo, dokonce krááásně svítilo sluníčko, asi s Lenkou Pánkovou přijelo z krááásného Brna :-))).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

O víkednu 6. - 7. 8. jsme byly na závodech ve Zlínském klubu ROSA. Jely jsme už v pátek, dala jsem si  "limit" 2 psy, spaly jsme v hotelu...úplná pohodička, jak řekl rozhodčí Tomík Glabazňa. Celé závody jsem si užívala, tak jak jsem se už dopředu rozhodla, že nervy na pochodu mám doma :-), tak tady v klidu...Výsledek tomu místy odpovídá - za pár "pokusů"  bylo třeba platit - sobota jumping disk, zkouška disk, agility open 1. místo :-).

- neděle agility open disk, zkouška 1. místo, jumping 3. místo.

Tož krásnééé, nemůžu si stěžovat...prostě Zlín - opět krásné ceny, opět hezké počasí, opět skvělá organizace, opět hezké a milé závody....příště pojedem rády znovu!

zlin.jpg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Letos jsme vyrazili na tábor "nejen" agility do Svojanova u Moravské Třebové. V termínu 2. - 9. 7. Byl pro mě zvláštní a netradiční už jen v tom, jak moc se rozrostla naše smečka. Ty tam jsou časy, kdy jsem byla na táboře u nás na Katmaji v pohodičce sama ve stanu, jen s Berčou a řešila jsem jen kdy mám jít cvičit na parkur :-). Teď balím už tři dny dopředu, vybírám ubytování a stravování pro Marušku, nervuju se, jestli si Petr udělá včas volno v práci a letos ještě "přibaluju" štěňata a jejich "tašky" žrádla :-).

tabor-1.jpg

Ve Svojanově jsme byli poprvé, a i když místy je na areálu znát, že už má svoje nejlepší léta slávy za sebou, pejskům úplně stačí a okolí je prostě kouzelné.

tabor-2.jpg

Kromě různého typu ubytování (chatičky, apartmány, hotel) je zde i různá kuchyně (restaurace, jídelna, obchod) a tak si i Petr užil jakous takous dovolenou, kromě toho, že musel ustavičně hlídat Máju :-).

tabor-3.jpg

(Foto: Krásné fotky tábora jsou od Katky Doležalové)

 

Pro mě a pro psiska byl připraven "narvaný" program, stačilo si jen vybrat do čeho jsme měli chuť. Z agility, coursingu, flyballu, vystavování, poslušnosti, obran a přednášek mi šla hlava kolem, ale nakonec jsme zvládly skoro všechno. Vynechali jsme jen tu poslušnost - ne že bychom to nepotřebovali :-) a obrany. Ty Geila miluje, ale jaksi už jí docházel hnací motor kupředu :-))).

berry.jpg

(Foto: Berča jako doskokan na parkuru Větřkovice - autor: Iveta Mihulová)

Agility si zacvičila i Berča - vystřídala se s Geilou a na 20 cm překážkách řádila jako vítr, až se jí trenérka skupiny Lenka Hajduková musela smát :-), co předváděla za čísla.

Geila běhala v závodnících u Martiny Konečné a myslím, že si dobře potrénovala. Parkury ji bavily a po ránu běhala fakt rychle, až už jsem poslední den v sobotu, kdy byli závody pro všechny účastníky, neměla pomalu dost sil doběhnout open.

tabor-4..jpg

Největší "srandou" bylo bezpochyby vystavování s Libuškou Brychtovou, i když samotné dobré předvedení psa zas až taková sranda není. To co vypadá nejjednodušeji, bývá největší oříšek, takže musím Libušce moc poděkovat, že mi poradila spoustu věcí "jak na to". Při táborové výstavě Geila "odcválala" statečně půl kruhu :-) ale v nadšení, takže snad už stačí jen doma pilně trénovat a bude to super.

img_5659.jpg

Součástí tábora je i vodní nádrž, kam jsme se s pejsky mohli chodit koupat, což bylo v horkém počasí přímo skvělé. Dobře se snažila plavat i obě štěňata, z čehož jsem měla fakt radost. Jinak ta si tábor užívala jak jinak než po svém...Neustále jedna napalovala druhou nebo obě dohromady Geilu. Ta s nima měla, na rozdíl odemě, ještě božskou trpělivost :-).

img_5601.jpg

Tábor utekl jako voda, já si nejvíc užívala přednášky a agi, Petr asi pivečko?, Maruška "volného výběhu"a kámošky Julie, holky coursingu -  jak jinak a štěnda spala vždycky večer jako mrtvolky, tolik lidí a pejsků....Petr s Maruškou ještě na závěr dostály rodinným povinostem a navštívili spolu babičku, která bydlí kousek na Bouzově. Tož dovolená v trapu....:-).

 

img_5605.jpg

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1. letošní závody po štěňátkách - Mezínárodní pohár plemen - IABC Praha Skochovice - 17., 18. - 19. 6.

dsc_0252.jpg

Z Opavy jsme vyjely ve složení: Jitka Volfová a Endží, Aďa Havlíková + Sára + Kisska, Berča a samozřejmě Geilinka. Cesta do hl. města :) pohodová, jen s Pražským okruhem si GPSka nevěděla rady, ale nakonec jsme v čas dorazily. Ubytko bylo pár stovek metrů od parkuru, pěkná chatička, takže pohoda. Hned po prezenčce následovalo zahájení a hned se šlo běhat. Geilinka co si pamatuju 1. běh 10. místo, pěkný čas, čistý běh. Pak během so a ne už došlo na malé chybky  a i ty větší ... zapomněla jsem např. parkur že... ale jinak běhala Geila moc krásně. Po štěndách je ještě o kilo lehčí, než byla, jó to kdyby tak podkalo i mě :-)! V so posledním běhu se Geilik bohužel praštil v látkovém tunelu, takže jsem nakonec běh zastavila a v neděli rovněž. Nezdála se mi v pořádku, teď s odstupem jí naštěstí! nic není, uf.

dsc_0253.jpg

 

Počasíčko bylo proměnlivé, zima i horko, déšť i sluníčko na padnutí, od všeho trošku. Blízoučko tekla Vltava, takže i o plavání nebyla nouze. Berča se válela za páskou u parkuru, drtila kostičku a vypadala moc spokojeně :-), tím mi udělala asi největší radost z celých závodů.

img_7319.jpg

Jedinou vrásku na čele mi způsobilo zjištění, že na celých závodech není nakonec jiný startující wheaten, než Geila. Z 53 plemen tuším, jediný wheaten :-(, fakt blbý. Takže jsme neměly nikoho do dvojice atd. Doufám, že se úkolu "dalšího závodního wheatena" brzy někdo ujme...

img_7761.jpg

(Foto: Iveta Mihulová)