Jdi na obsah Jdi na menu

 Rok 2010

Nakonec jsme se "hecly" a vyjely jsme ještě na jedny jednodenní závody do Horky u Olomouce, které pískala Alice Glöcknerová. Datum nic moc - 4. prosince a počasí nám to dalo "sežrat" :-). Cesta celkem dobrá, ale všude hromady sněhu a venku na místě - 17°C :-(. Nicméně nálada skvělá, poblíž hospoda i pro pejsky, takže bylo jasné, že "přežijeme". A Geila běhala krásně, i když jí byla v domečku opravdu kosa, a tak tam vyváděla  a celý den nezamhouřila oči.

Výsledky: 2. místo jumping, 5. místo MA 2, 3. místo open!

Měla jsem velkou radost, jak šikovná Geila byla a také musím napsat, že mi i velkou radost udělaly krásné ceny! Do Horky se zase příště budeme moc těšit a doufám, že i osádka auta bude stejná :-), Jiťásku, Luciku, Endžiku, Barbíku a Meginko, díky za pěkný mrazivý den :-).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

19. 11. jsme znovu vyrazili na Slovensko, opět nejdříve k příbuzným do Trenčína a v sobotu 20. 11. znovu na závody agility, tentokrát do hřebčína v Motěšicích, kde se konal Evropský pohár teriérů a šeltií.

Závody byly na speciálním povrchu písku a textilie, běhalo se na 2 parkurech, rozhodčí byli 3, Vakonič, Pánková a Kindle. Stavělo se celkem rychle, ale i tak byly prostoje a nám celkem zima. Za dva dny jsme toho všichni měli plné kecky a čekali jsme toužebně na vyhlášení a odjezd domů.

Geilinka běhala skvěle, celkem rychle, na ten povrch, snažila se být přesná a místy si i šťastně poštěkávala. Upekla jen jeden disk opětovným skočením 2. překázky zpět, asi jsme si tak úplně nerozumněli, co je vlastně okolo hop :-). Jinak dala pěkně své 1. dvojkové zkoušky, 4. a 3. místo a celkově zazářila, když o jeden jediný bod vyhrála v součtech 1. místo a získala tak titul nejlepší Evropský teriér kategorie Medium !

 

geila-agi-2.jpg

(Foto: Pouze ilustrační - Geila na MSP, autor Lenka Blachová)

Geilinko moc děkuji, že už tak prima běháš, jsi moje čírťátko :-)!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

30. října, v sobotu jsme vyrazily do Karviné na intenzivku k Alici Glöcknerové. Měli jsme zamluvené jedno místečko na jeden den, ale bohatě stačilo. Hned po 1. běhu padl můj obdiv na domácí za to, na jak hrbolatém terénu musejí / zvládají běhat. Né každý má to štěstí na tak super trávník, jaký máme doma na cvičáku my.... Celkově to byl fajn den, slunečný, s Alicí se nám dobře běhalo a opravdu jí musím poděkovat za nápravu mnou často chybného vedení při náběhu do slalomu. Už jsem se myslím polepšila :-), takže Alice, díky !

karvina2.jpg

(Foto: Dalibor Sosna)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Je zde podzim a s ním klubové závody. S krásným datumem 10. 10. 2010 :-). Jaké byly? Pohodové. Sluníčko svítilo jak se patří, nálada byla dobrá a překážkové zápolení nám všem přineslo spoustu legrace. Běhala Berča - v invalidech, i Geilinka - v závodnících. Obě šly do všeho naplno a po teriérovsku, takže velký úspěch :-).

Obrazek

Na závěr jsme se ještě stihly nechat společně vyfotit. 

Obrazek

(Foto: Děkujeme moc autorce Míše Kuzníkové za pěkné fotečky!)
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

O víkendu 4. - 5. 9.
jsme opět jely do Větřkovic, tentorát na II. kolo Moravskoslezského poháru. Měly jsme tzv. dámskou jízdu - Berča, Geila, Maruška, já a moje mamka, jsme huply do auta a jely jsme - na poslední chvíli :-). Ve Větřkách opět bylo zataženo a chvílemi deštivo. Přesto, nebo možná právě pro to, se Geilince na parkurech paní rozhodčí Slávky Podmolové, velice dařilo. Za víkend byla ze 6 běhů 4x na 1. místě ! Jeden den vyhrála jumping, druhý den open a oba dva dny i zkoušku MA 1. Takže kromě toho, že jsem nad jejím oboudenním umístěním opravdu žasla - čtyři první místa, to jsem fakt nečekala, vždy čistě a nejrychleji - jsem si jistá jejím přestupem a příště už bude Geila běhat MA 2 :-).

Obrazek

(Foto: Zkouška MA1, autor Lenka "Wami" Blachová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Na letošní tábor agility jsme odjeli do Větřkovic, a to na poslední turnus 15. - 22. 8. Tábor jsme loni s Geilinkou vyhrály za 2. místo v Moravskoslezském poháru. Nejdřív jsme měli trochu obavy, jak ho zvládneme s malou Maruškou, ale nakonec jsme všechno zvládli naprosto v pohodě. Marušce se na táboře velice líbilo, taťka se jí celý týden krásně věnoval, všichni ji obletovali, dobře se jí venku spinkalo v kočárku, viděla a pohladila spoustu pejsků a navíc se koupala v lavoru, z cehož měla asi nejvysmátější zážitek:-)... A teď k tomu agility: cvičily jsme 2x denně, Berča překážky 20 cm, Geila svoje standartní 40. Za ten týden jsme toho naběhaly opravdu hodně, já i obě berušky a děkujeme Zdeňkovi za jeho trpělivost :-).

Obrazek

V sobotu se konaly malé oficiální závody, 2 běhy - jumping a zkouška. Geilinka byla po týdnu pěkně rozběhaná a v obou bězích skončila na 2. místě. Neměla tentokrát ani trestné a čas a to je super :-).

Obrazek

(Foto: no poprvné nevím autora, takže se tímto autorovi omlouvám, že zde není jeho jméno...)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

O víkendu 12. - 13. 6. jsme byli na Trenčianské pohodičce na Slovensku. Odjeli jsme už v pátek, takže jsme si udělali krásný prodloužený víkend. Závody jsme spojili s návštěvou příbuzných, které máme přímo v Trenčíně, takže to tentokrát nebylo jen o agility :-). Závody pískal Tomík Glabazńa (SK), a Nalle Jansson (SWE). Traťě byli pěkné a záludné a dle mého názoru byly ty od Tomíka těžší :-). Geile se dařilo dobře, většinou měla jen jednu chybu a i časy byly na 30° ve stínu pěkné. Měla jen 1 disk v posledním běhu mojí chybou...Za so a ne zkoušku dostala pohárek za 1. místo :-)

Obrazek

Maruška sleduje parkur.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Další závody na nás čekaly 22. a 23. května opět u nás doma na Katmaji - Katmajácké Derby 4. Závody byly pro nás náročné. Bylo třeba pomáhat na parkuru, počasí vše sabotovalo nočním deštěm, takže terén byl podmáčený a ve vzniklém bahně se těžko chodilo a navíc na závodech byla i Maruška :-), které bylo také občas třeba se věnovat. Na závodech nás bylo hodně, a tak se dalo všechno zvládnout s úsměvem :-). K samotným běhům snad jen tolik - Tomáš Glabazňa postavil krásné parkury, přemýšlivé, leč pro nás po naší pauze dost těžké, takže běhy většinou disk. Geilinka ale dávala pěkně jedničkové zkoušky, byly lehčí, krásně se na nich rozběhla a napravila si sebevědomí. Občas při nich i štěkala "mamko zvládám to":-), takže celkově namáhavý, ale moc pěkný víkend.

Obrazek

(Foto: Zkouška MA1, autor Lucka Orbanová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1. závody byly zkoušky agility u nás na Katmaji. Běhala jen Geilinka, Berča zatím stále bere agi jen rekreačně (i když ona to asi vidí jinak -chichi). Startovaly jsme v M1 - první běh disk:-), druhý běh výborná, nula trestných....přestup do dvojek už máme, takže ještě dopilovat náš "jedničkový" slalom, dálku a kruh....no a směle do dvojek!

Obrazek

(Foto: 1. místo Geila M1, autor Gabka Hroteková)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 S agility letos začínáme den před Maruščiným třetím měsícem - 27. 3. Krásné počasí nám přeje, na cvičáku na Katmaji je nádherně. Berušky měly od běhání velkou pauzu - Geila půl roku, Berča rok a půl. Velkým překvapením pro mě bylo, že cvičit agility nezapomněly :)). Jsou zpět, jak ve svém projevu, tak ve svých chybách :)). Geila cvičí svoje čtyřky, Berča zatím rekreačně na trojkách. No uvidíme....

Obrazek