Jdi na obsah Jdi na menu

Deníček štěňátek

 1. října 2011

      Po delší době ještě dopisuji poslední "aktualitu" našich štěňátek - vrátil se nám domů Apač. Pro nemoc v rodině, se kterou nikdo nemohl počítat. Nová rodina byla smutná, moji rodiče šťastní, Apíčka měli přece nejradši :-)....trošku jsme si ale vyzkoušeli, jaké je to mít čtyři pejsky, zvláště 2 štěňata, která neustále spolu něco kutí.... a tak nakonec se situace vyřešila nečekaně - Apík odjel na Slovensko do Trenčína k našim příbuzným. Velice, velice se na něj těšili a my jsme velice, velice neradi rozloučili. No nic, však se často uvidíme :-)....

pa170911.jpg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

     Doma zůstává smutná Eminka a tímto končí náš deníček štěňátek . . . (uf, máme to za sebou a musím říct, že cítím trochu úlevu, už toho na mě bylo moc). Takže kdy budou další štěňátka? Nabízí se mi říct, že už nikdy :-).

 

22. července 2011

     Dnes odjíždí poslední holčička na prodej - Amazonka z Borůvkového kopce - a to do Mladé Boleslavy. Přejeme Amince krásnou cestu a hezký nový domov s novýma paničkama. Snad nebude dlouho smutná a brzy se zkamarádí s domácím pejskem - Jessie.

p7220444.jpg

 

19. července 2011

     Nové fotky ostříhaných štěnátek nám poslali noví pánečci.

luisa.jpg

    Luisa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aylla.jpg

     Aylla

 

 

 

 

 

 

 

artik.jpg

    Artík

 

 

 

 

 

 

 

       Chybí ještě jedna fotečka - Apíka - dnes jménem Drago, který je právě s pánečkama na dovolené :-). Apíčku závidíme :-))).

 

17. července 2011

      Na víkend jsme odjeli se štěndama na chatičku do lesa a bylo nám parádně. Holky si hrály spolu nebo s Geilinkou nebo napalovaly Máju a já jsem je musela pořád pozorovat, jak byly kouzelné. Nicméně jak plyne čas pořád vím, že ještě jedna holčička se musí prodat.

Máme stále na prodej jednu fenku: Amber nebo Amazonku.

p7160256.jpg

  

   Amber Amanda z Borůvkového kopce.

 

 

 

 

 

p7160371.jpg
   

  Amazonka z Borůvkového kopce.

 

 

 

 

 

13. července 2011

     Ostříhala jsem štěnda :-) a vypadají obě báječně! Vyfotím je až přestane být škaredě a to budete koukat :-)!

p7160378.jpg

 

11. července 2011

     Vrátili jsme se z tábora pro pejsky ve Svojanově u Moravské Třebové. Obě štěnda - Amber i Amazonka, mají tolik nových zážitků, že spí už druhý den :-). Byla to velká zkušenost pro jejich mladé hlavičky a myslím si, že i skvělá socializace. Viděla tolik nových věcí...obě si také zkusila plavání a šlo jim přímo skvěle! Já jsem hlavně ráda, že jsme se  všichni vrátili domů ve zdraví, protože uhlídat všechna mládata bylo někdy fakt těžké.    

img_5799.jpg

 

26. června 2011 - neděle

     Dnes odjíždí mamčin nejoblíbenější pejsek - Apač z Borůvkového kopce. No, smutné loučení. Apíček je povahově nejvíc podobný naší mamince Geile a asi i proto přirostl mamce nejvíc k srdci. Přejeme Apíkovi hezkou cestu do Hradce Králové, krásný domov a hodně nových kamarádů. Věříme, že budeš ve své nové rodině štastný.

p6260101.jpg

 

25. června 2011 - sobota

       Dnes odjíždí první pejsek - chlap - Artuš z Borůvkového kopce. Přejeme Artíčkovi pěknou cestu do Litovle a v novém domově hodně štěstí. Bude mít čtyři kluky pánečky, takže se stěhuje do vélké rodiny. Artíku měj se, přejeme ti krásný nový domov a s novou paničkou mnoho úspěchů, které na vás dva spolu jistě čekají.

p1050584.jpg

 

24. června 2011

     Přijela nás navštívit naše malá Lusinka se svýma pánečkama z Ostravy. Docela koukala, jak sourozenci vyrostli a taky jak se do ní hned pustili. Po vrčecím uvítání si ale, hlavně se ségrama, hezky pohrála. Nicméně se už držela u svých nových pánečků a ráda s nima zase odjela do svého nového domova. Jo jo, už holt bydlí jinde :-).

dsc05029.jpg

 

10. června 2011

      V sobotu se vydalo do nového doma druhé štěňátko - růžová fenka Arabela z Borůvkového kopce. Tentokrát jela daleko, až do Plzně. Zdravíme Beátku i maminku Marcelku a přejeme jim všem hodně štěstí .

p6110084.jpg

beatka.jpg

 

9. června 2011

     Máme nové fotky z kraje týdne nafocené opět trpělivou Marťou Binarovou. Tentokrát to měla s náma velice těžké, nespolupracovala ani štěňátka ani děti :-) ... Fotečky jsou opět u Martiny na rajčeti, prohlédnout si je můžete tady.

img_7623.jpg

 

8. června 2011

    Odstěhovalo se první štěňátko - oranžová fenka Anne Luisa z Borůvkového kopce. Zdravíme do Ostravy nové pánečky a přejeme jim hodně štěstí!

druhy-den-doma--4--2-.jpg

 

lui.jpg

Luisa má doma novou kamarádku Terku.

 

6. června 2011

     Dnes jsme byli na druhém očkování, všechna štěnda statečná jako posledně.

5. června 2011

    Poslední dobou u nás prudce stoupla návštěvnost. Ani není v mých silách všechny je sem zapisovat, ale ta poslední, nedělní, byla poměrně jiná. Na štěňátka se přijela podívat a zhodnotit je chovatelka tatínka našich prcků. Štěňátka se jí libila a pochválila je jako velice pěkný vrh....no to se nám teda ulevilo . Máme radost!

4. června 2011

   Je krásné počasí a štěňátka tráví skoro celou většinu dne na zahradě. Je to fajn, jak pro nás, tak pro ně. Ubylo trochu uklízení a praní :-), přibylo zničených kytek a okousaných keříků :-), Berčiné borůvky letos sklízet nebudeme, obzvlášť jejich květy byly pro mrňata zajímavé :-)).  Štěňata mají za 2 dny 8. týdnů a už jsou to malí pejsci, žádné chlupaté kuličky, ale malí draci, co lítají živým plotem, vyskakují z ohrádky, hravě prolítají celou zahradu, kam ještě před týdnem ani nedoběhli. Maruška už je nestačí honit po zahradě, než jednoho doběhne, už je pryč :-) a další ji koušou do kalhot. Však jsme všichni dobře "poštípaní", nohy samé modřiny....

img_6116.jpg

 

24. května 2011

   Štěňata mrňata mají dnes 6. týdnů. Skoro nevěřím....byli jsme na veterině, mají za sebou první očkování a všechna byla statečná. Dále dostali prcci čip a to už bylo trošku breku :-). Každé štěňátko má navíc svůj modrý pas a na další očkování půjdeme v 8. týdnu.

21. května 2011

  Dnes odpoledne přijela štěňátka znovu nafotit Marťa Binarová, můžeme se tedy těšit na nové, krásné fotky! :-) Už jsou tady , stačí kliknout...

img_6216.jpg

 

20. května 2011

  Dnes jsem zjistila, že vůbec nepíšeme deníček. Že mám celý den tolik práce, že si ani neuvědomuji,  jak dny plynou. Pořád jen peru štěndům prostěradla, chystám jim jídlo a převlíkám boudičku. Pomazlíme se a rychle zase za Maruškou. Každodenní kolotoč a  za chvíli budou pryč... Geila bude asi smutná, zatím je pořád někde kolem nich a stále se o ně krásně stará. Ochotně je kojí, i když prcci už mají ostré zoubky, ale dávají si pozor. Berča si už taky občas hraje na tetu a na prcky se přijde podívat, ti se na ni vrhnou s nadšením a chudák Berča nasadí zmatený výraz - co s nima??!

Pořád máme volné kluky, všichni zájemci se ptají jen na holčičky, zvláštní ... Celkově se u prcků už začínají trošku projevovat povahy a dá se říct, že holky jsou akčnější a kluci jsou větší pohodáři.

11. května 2011

  Štěňátka mají 4 týdny a už jsou z nich pěkní lumpíci. Pokud nespí nebo nežerou, perou se v bedně, okusujou mámu  nebo drtí hračky. Kudy chodí, tudy loužička :-), a nejradši vykukují z boudy ven a pokňukávají že by jedla nebo chtěla na klín. Božský klid je u nás jen po obědě, kdy všichni (včetně Marušky) spí....Jsem překvapená množstvím telefonátů a emailů, zájem je velký, musím ale říct, že máme svá kritéria a každému zájemci štěnátko nedáme :-).

1. května 2011

   Všechna štěňátka už mají otevřená očička, pěkně sedí a vrávoravě capkají po bedně. Jednomu klukovi se už podařilo překonat vchodovou desku a vylézt ven :-), takže jsme mu ji zvýšili a pro jistotu už máme před bednou ohrádku.

    Dnes přijela na návštěvu fotografka Martina Binarová a její přenádherné fotky prcků si můžete prohlédnout v jejím fotoalbu zde . Marťi moc Ti děkuji za krásné fotky! Věřím, že se budou líbit všem tak moc, jako mně.

 

img_5115.jpg

 

27. dubna 2011

    Proběhlo večerní vážení ve 22 hodin a červená fenka a hnědý pejsek můžou říct - " vidím, že vidím " :-)))!

26. dubna 2011

    Je úterý, štěňátka mají dnes 14. dní. Najednou se mi zdá, že je máme už měsíc, špuntíky. Poprvé se odčervovala, ostříhali jsme drápky. Pořád je vážíme a největší holčička se už přiblížila kilu. Nejmenší, růžová, u jídla víc spí, než papá a snaží se dotáhnout váhu na 700g. Je u maminky nejvíc, pořád ji přikládám a za chvíli koukám, spokojeně spinká :-). Snad vše doroste... Každým dnem čekám na otevření očiček, zatím stále nic, očka i ouška uzavřená.

19. dubna 2011

    Štěňátka mají týden :-)....strašně to utíká. Mají za sebou 1. návštěvu veterináře a všechna byla moc statečná. Mají nové oboječky, už jim do nich dorostl krček. Všechna dobře papají a prospívají, každý den mají na váze pěkné přírustky. Největší jedlíci mají už skoro dvojnásobnou váhu, rostou nám před očima hroznou rychlostí.

 

p4190043.jpg

 

14. dubna 2011

    Dnes jsme dali do alba první fotky našich psích miminek. Prohlédnout si je můžete tady.

 12. dubna 2011 - den vrhu "A"

Poslední týden se smrskl na jediný den. Geilince klesla teplota. Myslím, že se do rána dočkáme štěňátek.

Je 20.00 a Geilince odtekla plodová voda.

21.00 - 1. štěňátko je na světě! Fenka - barva oboječku růžová - váha 240 g.

21.50 - 2. štěňátko "kouká" na svět. Fenka - barva oboječku modrá - váha 290 g.

22.30 - 3. štěňátko se ukázalo světu. Fenka - barva oboječku červená - váha 390 g.

23.20 - 4 holčička je tady! Fenka - barva oboječku bílá - váha 310 g.

24.00 - 5 půlnoční štěňátko je ... Pes - barva obojku tmavě zelená - váha 330 g.

02.00 - 6 štěňátko si dalo na čas ... Pes - barva obojku světle zelená - váha 360 g.

Celý porod probíhá naprosto v pořádku, nemáme žádné komplikace, jen nás potrápilo první štěňátko, šlo koncem pánevním a tak nás - zbytečně - vystrašilo. Je ale úplně zdravé a má se čile k světu.

Geilinka je v pohodě a mezi jednotlivými miminky si klidně vykračuje po bytě - takový porod jí - mezi náma - celkem závidím :-).

Štěňátka se snaží hned po olízání plazit po bedně, pískají na maminku a hledají urputně cecíček. S plným bříškem spinkají v dece a čekají trpělivě na dalšího sourozence...

 Ve 03.30 máme vše "hotovo" - nakrmenou a vyvenčenou Geilinku spokojeně spící obklopenou nakojenými miminky. Uklidíme byt, obejmeme se nad mrňouskama, utřeme si slzu dojetí, poděkujeme doktorovi Markovi na telefonu a na chvíli uléháme vyčerpaní do říse snů. Jeden vedle miminek :-).

11. dubna 2011

    Začíná nám poslední týden před porodem miminek. Geilinka už je jako malý tank, i když její váha - 19 kg, není tak velká, jak jsme původně mysleli. Má jen 2 kg navrh, překvapila holka naše :-). Právě teď, když nemusí držet štíhlou linii, se vrtá v každém jídle, které se jí snažíme podstrkovat a svým frfňáním a vybíráním nás přivádí k šílenství. Tak špatně ještě nikdy nejedla....miminka ale rostou, podle vyšetření jsou všechna v pořádku, Geila asi ví, co dělá, když se jí do jídla moc nechce. Každý den měříme teplotu a čekáme na pokles, důkaz, že porod brzy přijde. Za Geilinku doufám, že bude pohodový. Už má nachystaný pelíšek v porodní bedně, ale moc se jí v ní nelíbí. Vidím to na porod v naší posteli :-))!

8. březen 2011

    Dnes 8. března máme první pozitivní sono - takže ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA! :-)))). Předpokládáme, že by se mohla narodit 16. dubna - přibližný počet - nejméně 3 a více.

12. února 2011

        Největší naše novinka - v sobotu 12. 2. jsme byly s Geilou na krytí "u ženicha". Vše proběhlo v pořádku a tak budeme netrpělivě čekat na první sono, na které jdeme 8. března k našemu doktorovi MVDr. Markovi Paličkovi.

 leden 2011

       Je začátek nového roku a já čekám na Geilinčino hárání. Mám ho vypočítané na leden, tak uvidíme, jak to vidí Geila :-). Po dlouhém rozhodování (trvalo celé Vánoce), máme nakonec jasné - pokusíme se o štěňátka. A tímto rozhodnutím začíná náš  "deníček štěňátek" . . .