Jdi na obsah Jdi na menu

 Rok 2012

 

Naše družstvo vybojovalo na MČR krásné 3. místo!!!

druzstvo-medium-liberec.jpg

 Holky a kluci :-) děkuji!!!

(Foto: Družstvo medium, republika Liberec 2012, autor: Adriana Slezáková)

republika-2.jpg

republika.jpg

Náš největší agilitní úspěch!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Mistrovství ČR beaglů

14. 10. byl v neděli v Rýmařově pro naši malou Embr velký den. Poprvé startovala na závodech agility a vyhrála zkoušku MA 1 krásným, i když velmi opatrným, čistým během :-). No není šikulka? Doma máme další fenku v mediu a snad i dalšího agi nadšence.

emik-2.jpg

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

3. Mistrovství republiky Super G Chvalnov

23. 9., tedy v neděli, se na stejném místě, opět v Chvalnově, konal další závod - tzv. Super G. Super dlouhý jumping stavěl Antonín Grygar a doběhly ho pouze 4 pejsci. Geila byla 4. s jednou chybou a s jedním odmítnutím. Postoupila ale do finále a  super dlouhý open, který stavěl Petr Kindle, zvládla s jednou laťkou dole, takže obsadila opět pěkné 2. místo za Adrianou Slezákovou s čistým během. Stala se tak vícemistrem ČR v Super G :-), no legrační titul ne?

superg_007.jpg

(Foto: Super G Chvalnov - Geila, autor: Michaela Táflová)

Zkoušky opět jako v sobotu - jump i open - disk.

 

Top Outdoor Cup Chvalnov

22. 9. jsme ve složení - já + Geila, Aďa + Bejla + Kiska, Jitka + Endží vyrazily do Chvalnova na zajímavé závody. V sobotu se běžel tzv. Top Cup závod. Oba openy - kvalifikační i ten finálový stavěl Petr Kindle a musím říct, že jeden byl lepší než druhý :-). 1. dokončilo 5 pejsků - Geila byla druhá za Nikol Schovancovou a obě jsme měli čistý běh. Druhý - finálový běh, jsme dokončily jen my dvě a Nikol byla lepší :-), měla ho čistě. My s Geilinkou jsme měli jednu chybu, takže jsme si odvezly pěkné, ale vydřené 2. místo :-).

dos_ma_2.jpg

Ten den jsme ještě běžely zkoušku a jumping, v obou bězích jsme se ovšem diskvalifikovaly.

chvalnov.jpg

(Foto: Top Cup Chvalnov - Geila, autor: Jirka Wasserbauer)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Noční hrátky Praha Komořany

Poslední srpnový víkend - 24. až 26. 8. jsme vyrazily ve složení Aďa Havlíková, Jitka Volfová a já, do Prahy na 18. ročník "Noček". Pro Aďu to byl asi už 7 ročník, já jsem ale jela poprvé. Dříve bylo vždy plno, sotva se nočky objevily na stránkách kacru a také je doprovázela negativní kritika - spí se ve stanu a v areálu nejsou od povodní v Praze sprchy....Tento nedostatek jsme vyřešily ubytovnou a hurá do Prahy. Závody pískala Alice Glöcknerová, Antonín Grygar a ital Angelo Lione.

nocky2.jpg

Ve čtvrtek ráno jsme vyjely, postavily stany u jednoho ze dvou parkurů a šly si dáchnout na ubytko. V pátek ráno nás už čekalo běhání - nejdříve 1. kolo soutěže družstev - jumping - Geilinka čistě, 1. kolo soutěže klubů - agility - Geila čistě. Obsadila 2. a 3. místo a sobotní noční finále bylo pro nás jisté :-). Pak nás štěstí opustilo - 1. kolo soutěže dvojic - Kissík čistě, Geila disk :-(, úplně hloupě - koukala po mě a narazila částěčně do vchodu tunelu, smůla. Poslední běh Super G, disk, znovu hloupě - špatně jsem se otočila a bylo to. Škoda... Večer byl ještě na programu běh v maskách, který jsme ale bohužel pro nedostatek sil vzdaly. Určitě to byla legrace :-). 

nocky3.jpg

V sobotu jsme se vyspaly do růžova a hned ráno jsme šly znovu na věc. Na program přišla soutěž podle roku narození - Geila je 2007 a vyhlašoval se vždy nejlepší pejsek za každý rok. Geila shodila jednu laťku a začalo na ní být vidět, jak moc ji zmáhá horko, které panovalo až do nedělního odpoledne. Nicméně ještě zaběhla s Aďou Charliho běh - pejsci se vyměňují a sází se na výsledek (vybrané penízky putují do útulku) krásně čistě a obsadily 2. místo!

nocky-4.jpg

V 5 hodin přišlo na řadu finále. Geilinka běžela jak jednotlivce, tak i družstva a kluby. Měla jsem z ní radost, že se vůbec do finále dostala...Všechno zaběhla krásně čistě, největší zážitek jsme měli z jednotlivců, kdy se běhalo jakési "kolo" vždy proti vylosovanému dalšímu psovi, oba jsme měli stejnou dráhu, jen jsme začínali na opačné straně. Geilu běžela vždy čistě a tak k mému překvapení pořád postupovala dál a dál :-), pejsek proti ní měl třeba laťku, až nakonec podlehla parsonce Zuzky Vetrákové, ale i tak jsme si odvezly pohár za krásné 2. místo! Atmosféra byla skvělá, všichni fandili do posledního dechu, super. V družstvech a klubech už naši spolubojovníci neměli dostatek štěstíčka a tak nás vždy nějaká chyba vyloučila z dalšího boje o první místa. Myslím, že to vůbec nevadilo, skvěle jsme si to užili, paráda.

nocky-5.jpg

V neděli proběhla soutěž plemen - Geila startovala jako jediná - opět, za ISCWT a čistým hezkým během 1. místo. No v žádné konkurenci ... :-). Následovala soutěž psů proti fenám a už ani nevím, jak jsme běžely...víkend byl prostě jedním slovem náročný a skvělý :-).

nocky1.jpg

Myslím, že jsme si to všechny tři fakt užily, pejsci bylo zmoženi a my taky. Všem se nám dařilo. Aďě možná víc s Beylies, než s Kisskou, ale i tak posbírali co se dalo :-). I Jitka s Endžou zašplhaly na stupně vítězů, ostatně jako vždy :-).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Táborové závody Větřkovice

11. 8. se v Agility Campu konaly jednodenní závody pískané Jiřinkou Máčkovou. Na programu byla zkouška a jumping. Geila běžela svoji první zkoušku v A3 a zaběhla ji čistě bezchybně, stejně tak i jumping. Nakonec ale měla "drobné" trestné body za čas. Co se dá dělat, bylo horko a to není ono :-). 2 x obsadila 2. místo.

vetrkovice.jpg

(Foto: Větřkovice - Geila, autor: Lenka Blachová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Tábor Svojanov

Od 1. do 7. července jsme opět navštívili letní výcvikový tábor pro psy ve Svojanově u Moravské Třebové. Táborničit s námi přijela i Andrejka a její - naše :-) Amynka.

geila-fici.jpg  

Letos jsem si dali II. kolo Svojanova :-) a myslím, že bylo ještě parádnější než loni. Opět klasická domácí sestava = narvané auto k prasknutí a na palubě - Petr, já, Mája, Berča, Geila, Embr + morčata, která jsme ale naštěstí vysadili, díky za dobré hlídání!, u Renči Libové v Malých Heralticích.

svojanov-9.jpg

Cvičení bylo opět náročné - díky novému, již právoplatnému členovi naší smečky, ještě náročnější než loni...Ráno agility Geila a Embr, v poledně vystavování Embr, odpoledne agility Geila, Embr, Berča, večer coursing Berča, Geila, Embr, samozřejmě každá zvlášť, protože ohluchnout jsem ještě nechtěla :-).

svojanov-6.jpg

Geila cvičila opět u Marťi Konečné, opět mě tréninky nezklamaly a byly všechny moc fajn! Martina vymyslela perfektní sekvence a složení meďáků v naší skupince bylo též perfektní! Embr s Berčou pocvičily opět u Lenky Hajdukové a zase musím říct, že to bylo supr. Lenka má nádherný, citlivý přístup k tak "váhavým" pejskům, jako je Emík.

svojanov-1.jpg

Večer jsme sotva pletly nohama, noční život tábora jsme tedy rádi, díky Máje :-) vzdali. Petr se navíc "obětoval" a ráno v 6:00 chodil na poslušnost ke Katce s Emíčkem on...super, každá minuta spánku se tady počítá... 

svojanov-2.jpg

Počasí nám přálo velice - teploty byly každý den nad 30° celsia a o propocená trička nebyla nouze. Poblíž tábora se naštěstí nachází více rybníků, do kterých jsme se zašli každý den smočit. Rozplavat se mi podařilo i Embr, z čehož jsem měla velkou radost!

imgp1703.jpg

Celkově se nám všem na táboře moc líbilo, byla to pěkná "dovolená". Měli jsme chatičku ve stínu, každý den jsme se koupali, což se líbilo nejen pejskům, ale i Marušce, která už je ve vodě jako doma. Hodně jsme pocvičili nejen agility, ale i coursing a nakonec mě až mrzelo, že jsme neměli víc sil vyzkoušet zase po roce flyball nebo frisbee...Prostě náročný program :-).

svojanov-5.jpg

Na závěr se v sobotu konali táborové závody - zúčastnili jsme se agility - Geilinka vyběhala krásné 3. místo v závodnících, Embr dokonce ještě lepší 1. místo v pokročilých! - a coursingu - Geila 4. Berča 7. a Embr 1. místo! Moc krásně také běhala Amazonka a její článek o táboře najdete zde. Holky vyběhaly pěkné 4. místo a já vím, že to mohlo a příště také i bude ještě lepší!

svojanov-7.jpg

S poháry, zážitky a zkušenostmi k nezaplacení odcházíme a přijdeme určitě zase za rok! :-)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * *

Červen pokračuje a 23. a 24. 6. jsou za námi další Větřky - II. kolo Moravskoslezského poháru v agility. Tentokrát pískal rozhodčí Petr Noga a měl samé krásné parkury :-), takže v sobotu v agility 1. místo, v neděli rovněž..a v neděli také konečně splněná poslední zkouška do trojek - 1. místo a ještě 2. místo v jumpu. Prostě paráda, měli jsme skvělý víkend, plný sluníčka, kamarádů a pohody... :-). Geji, takže příště MA 3!

gaja-fici.jpg

(Foto: LVT Svojanov - Geila, autor: Lenka Fürstlová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

2. června v sobotu proběhlo v Prostějově setkání psů ISCWT s agility programem. Protože jsme nechtěly chybět, vyrazily jsme a to pro jistotu už v pátek. Spaly jsme v autocampu Mostkovice u Plumlovské přehrady (o které jsme na místě zjistily, že je vypuštěná :-)), v chatce, takže další nové dobrodružství pro Marušku a Embršku..Do kempu za námi postupně přijela i Amazonka s paničkou, maminkou a pejskem Jessinkou, a Arabelka s paničkou a dcerou Beátkou. My jsme se věnovaly stříhání a ostatní pejsci lumpárnám. Holky se sešli znovu po roce a řádily společně v prázdném kempu na louce, krásně nám to vyšlo:-). 

stan-rendypie.jpg

Druhý den ráno jsme přejely kousek na cvičák do Prostějova a začaly si užívat sportovní den. Rozdělily jsme na skupinky štěňata 1. a 2., začátečníci, závodníci a veteráni. Nejdřív jsme cvičily triky s pejskama a pak nácvik překážek. Postupně jsme se střídaly a navíc se k nám přidal Apíček, který dorazil trošku později z SK. Štěňátka si vedla skvěle a byla ze všech vyhodnocena jako nejlepší jak v hrátkách, tak v nácviku překážek! "Malé borůvky" zazářily a to mě moc potěšilo. Umístila se všechna štěňátka - Embr, Amy, Aylla i Apíček. Z tréninku dospěláků, zkušených překážkářů, vybrala Venuše Kopřivíková (která tuhle naši akci "pískala"), jako nejšikovnější Berču s Geilou a povrdila mi tak moji doměnku - když ty dvě běhají, přeslechnout se to nedá :-))).

boruvky1.jpg

Odpoledne začala připravená "Hra agiliy" naostro o krásné ceny a poháry. Velká škoda, že malá Aylla už musela jet domů, čekala ji dlouhá cesta až do Plzně...

Nejdřív nastoupila štěňátka, která "zabodovala" hlavně v připravených tunelech. Naprosto nejlepší byla Amazonka, která vyhrála 1. místo "o tunel" se svojí paničkou Andrejkou nad naší Embr. Měla jsem z holek obrovskou radost, však štěňat tady bylo tolik!

imgp1326.jpg

Agility hra pro závodníky a zkušené pejsky na dráze agility měla navíc skokové překážky, dálku a slalom a bylo jen na psovodovi, kam svého psa pošle. Každá překážka měla jiný počet bodů a mohla se opakovat nejvíce 2x po sobě. Geilinku i Berušku hra bavila, jak jinak, obě štěkaly jako pominuté. Berča perfektně zaběhla 30 cm překážky coby veteránka a střihla skvělý náběh do slalomu. Geilinka zvládla slalom dokonce dvakrát + všechny tunely a obsadila skvělé 2. místo. Máme tedy doma 2 krásné poháry a kokarky za dvě 2. místa :-)! Super! Na závěr ještě znovu společná fotka a hurá domů!

imgp1303.jpg

30. 6. se s některými štěňátky znovu uvidíme na táboře ve Svojanově, moc se těšíííííím!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

26. a 27. května proběhlo 1. kolo Moravskoslezského poháru v Agility Campu ve Větřkovicích. A já asi nebudu přehánět, když napíšu, že to jsou moje nejoblíbenější závody. Lidé jsou tady prostě super, dobře se nám tady běhá a celé "prostředí" závodů mě vyhovuje - menší závody a známé prostředí, ve kterém nejsem nervózní a běhání si jen užívám.

Parkury stavěla Slávka Podmolová a Geile opravdu šly. V sobotu vyhrála jumping i agility, v neděli jumping. Ne open se nepodařil, přesto jsme v součtu byly na 2. místě. Potřebovaly jsme ale zvládnout jednu zkoušku čistě, bohužel zase nic. V sobotu jedna chyba - 2. místo, v ne diskvalifikace. Škoda! Byla jsem po ní na sebe opravdu hodně naštvaná...Geila běžela čistě a já jsem to 3 překážky před koncem pokazila, prostě škoda. Útěchou mně byly krásné ceny, které jsme dostaly na odpol. vyhlášení, takže neházím "flintu do žita", Geila běhat umí a já se těším na 2. kolo opět do Větřkovic, kde té zatracené zkoušce dáme další šanci... A málem jsem zapomněla! Bylo nám umožněno startovat s Berčou jako "doskokan", a to opravdu stálo za to! Beruška měla tááákovou radost, moc mě to potěšilo :-)!

 

zlin-2012-7..jpg

(Foto: Zkoušky Zlín 2012, autor Emília Vránová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

19. a 20. května jsme s Geilinkou opět jely do Ostravy "na Helenu" a to na závody "O nejlepšího zónovkáře". Tyhle závody jsou už taková "klasika", letos proběhlo 10. kolo. Běhá se jumping a dva openy, sčítají se oba dny, vyhodnucují se zóny atd, je mnoho možností, jak tady "zabodovat".

Moc se nám ale nedařilo, parkury stavěl Tonda Grygar a 22 překážek nám ve 30 ° vedru dávalo dost zabrat. Hlavně na Geile jsem viděla, že má všeho už plné zuby a tak jsme ji ještě v so večer pořádně doma ostříhaly. Wheaten horko prostě nerad.

Výsledky ale nebyly úplně nejhorší :-), v ne openu byla Geilinka třetí a celkově v součtech obsadila dobré 5. místo.

Na závody nás přišla navštívit naše "dcera" Anne Luisa, která bydlí v Ostravě. Měli jsmevšichni z pěkného setkání velkou radost a dokonce z něj máme i fotky. Děkujeme Verče Válkové a fota jsou zde. 

luisa-na-helene-1.jpg

(Foto: Geila a Luisinka)

berca-2008-2.jpg

(Foto: Zónovkář má 10. výročí a tak přidávám historické foto - Já a Berča, náš 1. zónovkář v roce 2008 :-)!)

na-helene-3.-misto.jpg

(Foto: 3. místo, autor: Verča Válková)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Další květnové volno - 8. 5. opět jedeme s Geilinkou do Zlína. Rozhodčí je Jiřinka Máčková a protože bydlíme poblíž, jedeme s nima. Na programu je jumping, zkouška a open, takže doufám, že "to dáme" :-).

Výsledky: 1. běh disk, spletla jsem si trasu ááá, zkouška krásně čistě 1. místo a open taky čistě, 4. místo, mám radost!

zlin-2012-2..jpg 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Vyrážíme na další zkoušky, a to na 1. máje a je májově krásně, 28 stupňů, slunce pere jako divé. Trochu bloudíme (na cestě do Zlína), což je sranda, jedeme na Rosu už potolikáté...ve složení já + Geila + okukovatelka Emi, Aďa Havlíková + Kissi + Beylinka + dohled Sárynka. Všechny rozptyluje Mája, která nedá žádnému pejskovi pokoj :-). No a výsledek úplně blbý, 2x disk, nějak na Geilinku nepochopitelně, asi horko? asi vítr? :-) asi panička...Parkury stavěl Petr Noga, 2x tunel pod kladinou, eh, to my nerady :-).

zkousky-zlin-2012-1..jpg

(Foto: Dvojzkoušky agility Rosa Zlín - foto: Emília Vránová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

V neděli 15. dubna pokračujeme na další zkoušky do Ostravy. Počasí je škaredé, vytrvale prší, kosa. Všude bahno a voda, Geila má ale chladno ráda, tak čekám hezké běhy :-). Parkury staví Slávka Podmolová a hodně přihlíží k počasí, jsem ráda, doufám, že sebou někde nesekneme a nevyrobíme nějaké zranění...Oba parkury dáme krásně čistě, nula chyb, 1. a 2. místo, super, máme další zkoušky do trojek!

imgp0405.jpg

(Foto: Vyhrály jsem barel na granule, super, to se hodí :-)!)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Letos začínáme sezónu agility v Suchdolu nad Odrou, přihlásily jsme se na 3 zkoušky. Běhaly se v neděli 1. dubna a počasí bylo fakt aprílové. Chvíli svítilo sluníčko, pak zase sněžilo...Docela jsme za celý den vymrzly. Geilince se moc běhat nechtělo, je po hárání a bez energie. Snad nebude mít falešku...K parkurům :-). Stavěl Petr Dostál a byly super! :-)Líbily se mi všechny tři. 1. běh 2. místo (1 chyba na áčku), 2. běh 1. místo :-) jenom Geila doběhla čistě, sikulka, 3. běh disk. Docela jsem zapomněla v kritické chvílí říct povel na kladinu a šup, byla v tunelu, mojí pitomou chybou...Nu což, jednu zkoušku do trojek máme :-).

geila-2012.jpg

(Foto: Na áčku Geilinku vyfotila Martina Binarová, děkujeme!)