Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2009

Naše letošní největší závody s Geilinkou byly bezesporu 3 kolové Větřkovice - Moravskoslezský pohár v Agility Campu Jiřinky Máčkové. Zúčastnily jsme se všech 3 kol, a to v termínech: 30.-31.5., 29.-30.6, 12.-13.9.2009. Celkem jsme absolvovaly s Geilou 18 běhů, 6 posledních už v 6. měsíci těhotenství :-) a všechny za převážně deštivého počasí. Nejlépe se nám dařilo ve zkouškách, 3x jsme v MA 1 obsadily 1. místo (a už jsme si vyběhaly přestup do MA 2). Dále nám šly jumpy, máme dvě 2. místa. Celkově se Geilince podařilo shodit minimum latěk - myslím, že jen 3, neskočit žádnou zónu (pokud si to dobře pamatuju!:-)) a pokud chybovala, bylo to pár odmítnutí. Ty jsou jasná - Geila má zatím se závody malé zkušenosti...Přesto její výsledky stačily v součtu na krásné 2. místo!, dokonce před 3. kolem byla na místě 1., z čehož mám opravdu velkou radost! Za tři kola jsme měli jen 1 diskvalifikaci, a v tak pěkný výsledek jsem opravdu nevěřila! Situaci kromě počasí komplikoval i stav "2 v 1":-), a tak jsem ráda, že své poslední závody "před porodem" mám šťastně za sebou :-)! Tohle je takový malý souhrn, další povídání o závodech ve Větřkovicích jsou ode mě na Katmaji.cz

Obrazek

(Foto: 2. místo Moravskoslezský pohár 2009, autor Marťa Binarová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Na další závody jsme se vypravili s kolegy z Katmaje, a to do Brna do Šlapanic na Speciál pro Medium a Small 13.6. Rozhodčím byla paní Vendula Macková. Počasí bylo krásné, nálada velmi dobrá, a tak musím říct, že i přes časné ranní vstávání se jednalo o krásný den plný perliček. Např. Adél hned ráno polila Lukášovi nově vyčištěné auto, Lukáš po menším bloudění nezklamal a našel kynolog. cvičiště, Jitčina Endžinka nesežrala paní rozhodčí a celý den hrála hodného pejska, miminko v bříšku se hýbalo jen opatrně a Geilinka běhala úplně krásně. Sice se nikde neumístila, protože holt rychlejší pejsci vše urvali pro sebe :-), ale aspoň jsme mohli zatleskat Adélčiné Kissince, Sárče a Lukyho Rastíkovi, takže spokojenost!:-) Na závěr cesty jsme se ještě k velké radosti celé posádky auta stavili na dálnici u Mc Donalda na zmrzlinu a na večer už jsme byli všichni doma ve svých pelíšcích.

Obrazek

(Foto: Jumping Geila - Kynologické cvičiště Brno Šlapanice, fotoalbum klubu)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Po Ostravském poháru jsme si daly se závoděním trošku oddech. Potřebovaly jsme spíš pilně trénovat nedostatky, kterých máme stále na parkuru víc než dost, a tak jsme jako druhé Geilinčiny závody zvolily ty "naše domácí" a to KATMAJÁCKÉ DERBY II 16.-17.5. Rozhodčím byl tentokrát pan Noga a to byl kámen úrazu :-). Geila musela na druhé měření a pan rozhodčí jako "muž" ji poněkud děsil. Krásným způsobem se sice snažil Geilu přesvědčit, že není bubáček, ale nakonec jsme z viditelně hrbaté Geili normální postoj nedostali, a tak rozsudek zněl 43 cm - large. Z Ostravy jsme si "přivezly" velikost M, proto Geila do dalšího měření běhala i na Derby v mediu... uf, z čehož jsem vážně měla radost, protože třeba takový largový kruh by vůbec nebyl naše parketa... K výsledkům jen tolik, že Čírtě běhalo doma  :-), takže takový ten rozpustilý styl, kruh na 4 pokus, baf baf :-) a tak... ale bylo to veselé, takže super! Dokonce se v openu umístila na pěkném 3. místě a v neděli se probojovala i do finálového jumpingu, který byl na ni sice těžký, ale jakžtakž ho zvládla šikulka!

Obrazek

(Foto: 1. místo Radka a Blade, 2. Verča a Dina, 3. místo já a Geila, autor Marťa Binarová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Jaro je tady v plném proudu a k němu už neodmyslitelně patří klubové závody doma v Opavě na Katmaji :-). Proběhly hladce, byly plné sluníčky, zábavy a dobré nálady. Něco jsme si zaběhaly, poklebetily a nakonec jako bonus jsme si daly pořádného špekáčka....jo, Geilinka taky měla :-).

Obrazek

(Foto: 2. místo v závodě dvojic, autor Marťa Binarová)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Je tady začátek sezóny a tak jsme se s Geilou vydali na její 1. závody. Zvolili jsme Ostravský pohár  na Černé louce a v něděli 29.3. ráno jsme vyrazili. No jaké bylo naše zděšení, že se v noci změnil čas a my máme hodinu skluz a ještě k tomu jedeme měřit psa :-).... Naštěstí vše dobře dopadlo, Jiřinka Máčková už na nás čekala a bez problému Geilu za účasti publika změřila na 42 cm. Potvrdilo se tedy naše předběžné měření a máme doma dalšího meďáka. Pak už následovalo jen a jen běhání, a Geila si nevedla vůbec špatně. První běh byl open, tak se trošku musela rozkoukat, taky koberec ji trošku udivil, trošku se bála nových zónovek a tak běžela pomaloučku, opatrně a s pár chybama. Ale další dva jumpy zvládla skvěle, bez jediné chyby a tak za ně obsadila druhé místo v jedničkových pejscích.

Obrazek

Celkově jsem měla s Geilinky velkou radost, je jiná než Berča, což doufám všichni zaregistrovali, je opatrnější a mírnější. To jsou ale vlastnosti, za které už dnes jsem vděčná, protože u ní myslím nehrozí, že budeme mít doma druhého zmrzačeného pejska... Trošku mě mrzeli trestné body za čas, na ty si holt budu muset zvykat :-), ale možná taky ne, přece jen, vše má ještě ve svých necelých 2 letech před sebou.... a taky koberec není tráva že?

Obrazek


*
Rok 2009 nám začíná ve znamení smutku, který bereme jako malou osobní tragédii. Berča a její milované agility je z největší pravděpodobností u konce. Ale co se vlastně stalo.... Na jaře 2008 začíná Berče nová sezóna, je připravená dobře a běhá "celkem" krásně. S přibývajícím hezkým počasím běhá čím dál více splašeně a to nejen na parkuru, ale i na coursingových závodech a v terénu na procházkách. Pak najenou párkrát zakulhá, jako by o nic nešlo a lítá zběsile dál. Jediná známka čehosi je čím dál častější shazování latěk, ale protože běhá zbrkle, přičítáme tuto skutečnost přílišnému nadšení a malé koncetraci. Projde celou sezónu a já jsem s výsledky spokojena. Jenže jedeme na republiku, na teriéry a její neschopnost zaběhnout čistě už mě trošku štve. Má na to, říkám si, tak co je??!! Na podzim si dáme pauzu a uvidíme.... A je to tu. Najednou, po odpočinku a netrénování pes kulhá na zadní nohu trošku zřetelně. Nicméně jdeme okamžitě na rentgen a .... ruptura křížového koleního vazu + pokročilá artróza v kolínku. Jsme na začátku léčby a na agiliťáckém dně. Náš šikovný, nadějný, 4letý!, praštěný a milovaný pejsek (snad) prozatím agility běhat už nebude.....

P.S. Děkujeme tady moc všem za podporu, které se nám dostalo, moc si jí vážíme :-) ....... a nezoufáme, dáme všemu čas a možná nás letos uvidíte běhat s Geilinkou.

Obrazek

Tak to je ona!